4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
Biztos, hogy betegség. Talán allergiás alapon induló bőrgyulladás. Ilyenkor célszerű elvinni állatorvoshoz.
1. A tüzelés jelei: duzzadt péraajk és vércsöppek megjelenése. 2. Majd bemegy a házba, ha akar. Emiatt kár aggódni. :) Egy skót juhász nehezen fázik meg, még télen sem. Talán csak ha tartósan átázik a bundája. Nekünk komondorunk van és soha életében nem ment be a házába, csak játszadozási célból. 3. Macskáknál ritka az ellési komplikáció, általában szépen lezajlik magától. Bár a biológia útjai mindig kifürkészhetetlenek. Ha bármi problémát észlelnek, irány az állatorvos!
Remélem, nem. Amit lehet, valószínűleg megtettek. Előbb-utóbb úgyis utcára, kutyák közé kell mennie.
Az ékszerteknősök és általában a teknősök esetében érvényes az a szabály, hogy mindenáron kerülni kell a stresszt. A teknős természetes körülmények között fél minden nála nagyobb állattól, így az embertől is. Megfelelő szoktatással a félelem legyőzhető. Viszont ha túlságosan gyakran kerül teknősünk stresszhelyzetbe, az egyáltalán nem tesz neki jót!
1,5 évesen kicsit korai lehetett az ellés számára. Bár van kutya, amelyik felneveli a kölykeit 1 évesen is. Ilyen esetben, mint ami az Önök helyzete, a kicsiket mesterségesen kell felnevelni. Állatpatikákban és állateledel boltokban kölyökkutya felneveléséhez alkalmas tejpor beszerezhető.