4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
Törölje szárazra, a többit bízza a természetre. A fiatal hullámos lába még rózsaszín, a viaszbőre még nem jellemző színű az ivarra. Az ivarérett madarak kormeghatározása nem egyszerű és szakértő is csak hozzávetőlegesen tudja megmondani. Az idős hullámosok lába már pikkelyesedik, tollazatuk fénye kopottabb, mint a fiatalabb, tenyészérett madaraké. A szem körüli tollazat az egészen öreg madaraknál már hiányos is lehet.
A karomhiányt általában a szomszédos röpdében lakó papagáj csípése okozza. Ha tényleg csak letört volna, akkor esetleg a túlnőtt karom vége tört le és regenerálódik is, de valószínűbb, hogy a teljes karom, esetleg ujjperc lett lecsípve, így nem fog kinőni. Ha csak egy-két karom hiányzik, attól még teljes életet élhet a madár.
Mivel az atka szabad szemmel nem látható, ezért kizárásos alapon tetű lehet. Azt gondolom, hogy bármilyen tetű kezelésére alkalmas szer szóba jöhet. Ez általában vény nélkül kapható, érdemes az állatpatikában rákérdezni, mit ajánlanak.
Valószínűleg a kutya késői ivarérettsége lehet az egyik befolyásoló tényező, a másik pedig, - amit Ön is feltételez, - a szemétnek mint potenciális ´zsákmánynak´ a hatása. A kutya ivartalanítása, M-F-I-J módszerrel végzett tréning és a behívás engedelmességi gyakorlat erősítése együtt hozhatja meg a kívánt eredményt.
Feltehetően a prosztata megnagyobbodása okozza a tüneteket. A megnagyobbodás hátterében hormonális, gyulladásos és daganatos okok is lehetnek. A pontosabb diagnózishoz hasi ultrahangvizsgálat, esetleges mintavétel szükséges, a megoldás lehet gyógyszeres, de feltehetően az ivartalanítás segítene a legtöbbet.