4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
A gyulladást antibiotikumos kenőccsel lehet kezelni (a tünetek teljes megszűnéséig naponta legalább kétszer). Ha valóban tört a lábujj, akkor már összeforrt (bár valószínűleg rosszul). Gyorsabb lenne a gyógyulás, ha állatorvos feltárná a gyulladt részt és kitisztítaná.
A prednisolon adását fertőző betegség esetén nem tartom jó megoldásnak. A tünetek ugyanakkor nem zárják ki a mérgezés lehetőségét. Fontosabb lenne infúzió adása, B-vitamin kiegészítés, a szájgyulladásra antibiotikum stb., anyagcserére ható gyógyszerek adása. Ezek a dolgok sajnos házilag nem kivitelezhetők. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Tudnia kell, hogy egyik kullancs elleni csepp sem nyújt 100 %-os védettséget. Ennek ellenére javasolt a kullancsok elleni védekezés, mivel ezek az élősdiek számos súlyos betegséget (Babesiosis, lyme-kór, anaplasmosis) terjesztenek. Javasoljuk, hogy tájékozódjon állatorvosánál, mik a tapasztalatai, melyik csepp működik a legjobb hatásfokkal. A cseppet mindig a szőr széthajtásával közvetlen a bőrre helyezze fel a gerinc vonala mentén több ponton. Rendelőintézetünkben a legjobbakat a DuoWin spot-on-ról mondhatjuk el. Felhívjuk figyelmét, hogy a lyme-kór és babesiosis ellen ma Magyarországon szerencsére már védőoltás is elérhető. Üdvözlettel: a Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata
A nyúltáp mellé nem feltétlenül kell szénát adni, de káros hatása semmiképpen nincsen. Ha csak tápot kap, e mellé nem kell adni semmi egyebet, vagy csak nagy ritkán magkeveréket. Gyümölcsöt sose kapjon, néha kis mennyiségben répát kaphat (1-2 karikát). Mindig ugyanazt a tápot kapja, ha másfélét kap, előtte szoktatni kell hozzá. Üdvözlettel:S.R.
Ezeket a tüneteket sokféle betegség okozhatja . A teljesség igénye nélkül: Macskanátha, orrgyulladás, rühösség, szőrtüszőatka, gombás fertőzés, stb. Ezek felderítéséhez mindenképp állatorvosi vizsgálatra van szükség. Javaslom keresse fel állatorvosát! Dr. Lévai Péter Lőrinci Állatorvosi Rendelő és Kutyakozmetika www.kisallatdoki.hu