4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
Sajnos nem tudok sok jó hírrel szolgálni, hiszen a rákok maguk vezetik le a vedlést! Amikor ki akarnak bújni "magukból", akkor ollóikkal segíteni próbálnak ebben. Ez legtöbbször éjszaka történik. Valószínűleg levágta az ollójával a lábait. Sajnos nagy a valószínűsége, hogy a rák hamarosan el fog pusztulni, egyetlen kilátás a túlélésére, az újabb vedlés, amikor újranőhetnek hiányzó testrészei! A vízszintmagasság ilyenkor nem lényeges, érdemes egy levegőztetőt beszerezni! Az én tarisznyarákjaim 2-3 hónaponként rendszeresen vedlenek, 3/4 év lehet, hogy egy kicsit túl sok idő, bár ez nem vezethet "katasztrófához"!
A hörcsögök szinte minden betegsége ugyanilyen tünetekkel jár, ezért nem lehet megmondani, hogy mi baja lehet. Célszerű viszont mihamarabb állatorvoshoz vinni, mert rövid betegeskedés is kiszáradáshoz, elpusztuláshoz vezethet az ilyen kis méretű rágcsálóknál!
Ez szoktatás kérdése, ugyanis fiatal koruktól szabadban tartott hullámos papagájok még akár a fagyot is elviselik. Persze azért szükséges egy megfelelő, szél és nedvesség ellen védett odú vagy búvóhely. A röpde elhelyezésétől (szélvédett, stb.) és felszereltségétől (oduk) is függ, hogy meddig maradhatnak kint. Normálisan lakásban tartott és nevelt papagájokat ilyen hűvös-esős-szeles időben már nem tanácsos kint tartani!
Talán nem történt még baj, de 21-24 naposan egy vemhességi ultrahang diagnosztikai vizsgálatra el kell vinni. Vetéltetés még akkor is szóba jöhet. Klinikánkon már elérhető a biztonságos eljárás a kutyák vetéltetésére.
Igen sajnos az ilyen fiatal állat még nehezen viseli a magányt, hiszen az anyától való elválasztás is csak 6-8 hetesen javasolt! Maradandó lelki károsodást szenvedhet, nehezen szocializálódik az ilyen állat.