4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
A kezelés megfelelőnek tűnik. A leírtak alapján baromfihimlő a fertőzés, ami az elmúlt 1-2 hónapban nagyon sok tenyésztő állományában megjelent. A Betadin megakadályozhatja az elfertőződést, ha nem terjednek ki a tünetek a nyálkahártyára a madárka tünetmentesen meggyógyulhat. Mivel nagyon ragályos a fertőzés, érdemes lenne elkülöníteni. A baromfihimlő főként a fiatal madarak betegsége, kezelésére antibiotikumot szoktak az állatorvosok felírni, de ez legfeljebb a másodlagos fertőzések ellen jó. Az immunrendszer erősítése céljából vitaminkészítmények használata ajánlott. Fiatal madarakban az elhullási arány 20-30 %, ami nagyban függ a kondíciójuktól.
A papagájok megfázásos tünetei elmúlhatnak maguktól is, ha a madárka meleg, száraz helyre kerül. A biztonság kedvéért érdemes lenne állatorvost felkeresni és egy hetes antibiotikum kúrával kezelni a problémát (a megfázásnak tűnő betegség fertőzés miatt is lehet). Ha a madár nem túl idős, akkor javasolnék egy élősködőmentesítést is, mivel meglehetősen megvastagodottnak, száraznak tűnnek a szarus részek, legalábbis a kép alapján. Az öreg hullámosoknál ez természetes velejárója a kornak.
Lehet veleszületett betegsége,vagy bármilyen vírusos,baktériumos megbetegedés. Így nem tudok segíteni.Szüksége lehet infúzióra is,ha a hasmenés miatt kiszáradt. El kell vinnie állatorvoshoz,aki megvizsgálja és gyógykezeli cicát.
Kedve Gazdi! Nagyon kevés az információ! Egy alapos állatorvosi vizsgálat bizonyára segíteni fog. SUGI-VET Állatorvosi Rendelő Dr. Kovács Péter állatorvos, gyógyszerészeti szaktanácsadó 6320 Solt, Kossuth L. út 38. www.drbubo.atw.hu Nyitvatartás: hétköznap 16-19, Szombat 10-12 Rendelésen kívül időpontegyeztetés: 0630 9629 858
Ha már kinyílt a szeme, akkor pár nap múlva elkezd egyedül is enni. Először csak pépes dolgokat kell megkóstoltatni vele. Továbbra is táplálni kell, 1-2 hét múlva lehet csökkenteni a cumiztatást és fokozatosan átszoktatni az önálló evésre.