4161. Gyilkos oszlopok: ölyvek és sasok az áldozatok közt
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Elkészítette éves beszámolóját a madarakra különös veszélyt jelentő középfeszültségű elektromos oszlopok felméréséről a Magyar Madártani Egyesület (MME).
Gyurgyalag, méhészmadár, piripió - nem csak a külleme csodás, és a neve beszédes, hasznos is: méheket is fogyaszt, de darazsakkal, lepkékkel és egyéb repülő rovarokkal is táplálkozik. Hazai fészkelő állománya stabil, de állományának növekedéséhez védenünk kell meglévő telepeiket.
Nagy számban telelnek a csonttollúak (Bombycilla garrulus) Észak-Magyarországon: ezek a madarak az úgynevezett inváziós fajok közé tartoznak, azaz előfordulhat, hogy évekig nem figyelhetők meg nagyobb számban a Kárpát-medencében, utána viszont akár több százas csapatok is felbukkannak a számukra alkalmas élőhelyeken.
Ebsörrel, mármint kutyák számára készítettel rukkolt ki egy amerikai cég.
Akár 40 ezer forintos pénzbírsággal is büntethetik a mikrochippel nem rendelkező, 4 hónaposnál idősebb kutyák gazdáit a január elsejétől életbe lépő, a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló kormányrendelet módosításának értelmében.
Vadszínű hím.
Kedves Andi! A leveléből nem derült ki, hogy milyen vizsgálatokat végeztek (végeztek-e egyáltalán?) kedvencénél annak érdekében, hogy kiderüljön, mi állhat a tünetek hátterében. Így csak valószínűsíthető, hogy légcsőkollapszusról (is) lehet szó. Javaslom, hogy vigye el egy alapos kivizsgálásra a kutyát, és utána már nagyobb biztonsággal lehet megtalálni a megfelelő gyógymódot a számára. Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea
Ha a vizelet véres, az komoly tünet, nem szabad elbagatelizálni. Sokféle ok állhat a háttérben. Mindenképpen tessék állatorvoshoz fordulni!
A véres vizeletnek sokféle oka lehet. Mindenképpen alapos állatorvosi vizsgálatokra van szükség az ok megállapításához, a kezeléshez meg főleg! Tehát, mielőbb irány egy állatorvosi rendelő!
Ugyanolyan hatszögletű fonott háló, mint a "csirkeháló", csak a lyukbősége 1cm körüli. Az ilyen termékkel foglakozó cégek tudni fogják, mit keres.