4186. A macska piszkálja a kutyát
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Nem mindig a macska szenved az együttéléstől, néha kutyát is szépen meggyötörheti a lakótársa, főleg ha az eb a nyugodtabb fajtából való.
Akkor beszélünk túlsúlyról, ha az állat testtömege jelentősen meghaladja a fajtára jellemző ideális értéket. Nézzük, melyek a hízásra hajlamos kutyafajták!
Ismeritek az érzést, hogy az élet mindig felülírja a terveket? Tegnap elmondtuk, mennyire nem állunk jól anyagilag... de ma már másnak kérjük a segítséget.
A házinyúlban 5 fő színgént különböztetünk meg. Ezeket A, B, C, D és G betűkkel jelölnek. Ezek mellett néhány, egy-egy fajtára jellemző gént (h, y, p, X) is kimutattak. Ezek a színgének és kombinációik alakítják ki a szőrzet színeződését.
Akár postagalambnak is beválna az az amerikai macska, amely hazatalált 320 kilométeres távolságból - vagy legalábbis csaknem haza.
Először is részvétem a kutyus elvesztése miatt. A feltett kérdésre sajnos így utólag nem lehet válaszolni. Sok olyan kórforma és betegség van, ami ilyen tünetekkel jár. Ha nem történt boncolás, akkor bármi lehetett, és találgatni nem érdemes! Sajnálom.
Nyest. Sok problémát okoznak kártételükkel az autókban, épületekben. Állítólag jól beválik távol tartásukra, ha nagy mennyiségű kutyaszőrt raknak nylonharisnyába és azt elhelyezik a padláson, esetleg autó motorházában olyan helyen, ahol nem gyulladhat meg. Kutyakozmetikákban szívesen adnak kutyaszőrt. Bővebben olvashat a nyestekről itt: A nyestek Pesten Rágcsálók kíméljenek! - védekezés autóban, lakásban a nyestek ellen
Több dolog is okozhatja ezt a duzzanatot: Vérömleny, tályog, daganat. A pontos diagnózist és a szükséges terápiát csak egy szakszerű állatorvosi vizsgálat tudná megállapítani. Háziállatok daganatos betegségeinek gyógyítása Házikedvenceink harci sérülései
Az igazi szőrtüszőatka betegség kezelése nem egyszerű dolog! A gyógyuláshoz nem elég 1- 2 injekció, ennel sokkal összetettebb kezelésre van szükség ! Tabletta erre pedig nincs. Nagyon fontos a kiegészítő antibiotikumos kezelés, az atkaölő gyógyszeres fürdetés (akár többször is) és az immunállapot javítása. Azt javaslom forduljon másik állatorvoshoz, mert e nélkül nem nagyon lesz eredmény. Mit tegyünk, ha a kutya szőrtüszőatkás?
A tünetet okozhatja rándulás, vagy köszvény is. Pontos diagnózist állatorvosi vizsgálat adhat.