4191. Hogyan adjunk be gyógyszert a nyuszinak?
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
A beteg állatok gyógykezelésénél arra kell törekedni, hogy az előírt mennyiségű gyógyszer teljes biztonsággal bekerüljön a nyúl szervezetébe.
Az évszakok változását az állatok nemcsak a hőmérséklet csökkenés vagy növekedés révén észlelik, hanem a nappalok hosszúságának változása révén is.
Bárkit megkérdezhet az ember a cica és a tej kapcsolatáról, a válasz mindig ugyanaz lesz. Igen, a macska szereti a tejet. Pedig ez csak egy tévesen elterjedt vélekedés. Inkább ne adjunk tejet a cicánknak!
Megjelent az első, átfogó elsősegélynyújtó kalauz kutyagazdiknak Nyújts segítő mancsot! címmel.
A nyolcadik TerraPlaza-ra látogató vendégeket 2013. február 10-én a nagy hó sem tartotta vissza. Így a közel ötezer látogató, tizenegy ország kiállítóinak standját csodálhatta meg.
Hogy mit rontott el a kutya nevelésében, azt csak a kutya és a tartási körülmények megfigyelését és a kutya tesztelését követően lehet megmondani. A 4 alkalom az mindenképpen elég, - darabszámra. A kérdés csupán az hogy mennyi időt és milyen aktív cselekvéseket csinálnak ??? Mennyire vannak kielégítve a kutya pszichikai és fizikai igényei ???
A cicák éhségsztrájkjának számtalan oka lehet. A felső légúti tünetekbe valóban nem fog belehalni a cica, ugyanakkor nem érzi az ennivaló illatát, így étvágya sem nagyon lesz. Macskáknál a tüsszögés-nem evés-nem ivás-bágyadtság hátterében nagyon sok esetben valamilyen vírusos fertőzés áll (leucosis, macska AIDS, FIP, macskanátha stb), amely legyengíti az immunrendszert, és így egy egyszerű felső légúti bakteriális fertőzés is komolyan megbetegíti az állatot. Mielőbb el kellene őt vinni állatorvoshoz, infúziót és vérvételt a gyógyszerek mellett mindenképpen javaslok.
Amíg az egyik kutya meg van kötve a másik nem … addig nincs miről beszélni, nem lehet összeszoktatást, összehasonlítást elvárni. A két vagy több kutya közös élettérben tartásáról publikált írásom itt elérheti >>> http://kutya.hu/Cikk.aspx?id=4182
Az ivartalanítások esetén nagy ritkán előfordul, hogy véletlenül bent marad pár sejt (véletlenül odakenődik valahová a hasüregben) amelyek később "életre kelnek" és ugyanúgy hormont termelnek, mint korábban a petefészkek. Ez okozhat tüzelési tüneteket. Ezen segíteni legtöbbször csak újraoperálással lehet.
Ezt csak egy jól és biztonságosan előkészített teszt formájában lehet eldönteni. Több függ a macskák nemétől, korától, karakterétől és előző életterük tartási körülményeitől, - mint a fajtától.