4196. Adócsaló kutyatenyésztőt ellenőrzött a NAV
Egy fővárosi ebtenyésztő, aki kutyaeledelt is forgalmazott, továbbá kutyakozmetikai szolgáltatást is nyújtott, engedélyek nélkül folytatta tevékenységét...
Egy fővárosi ebtenyésztő, aki kutyaeledelt is forgalmazott, továbbá kutyakozmetikai szolgáltatást is nyújtott, engedélyek nélkül folytatta tevékenységét...
A Magyarországon egyedülállóan hatékony kutya-gyerek tréninget a Kutya-Barátok Sport Egyesülete szervezi.
Az Amazonas folyó kétségkívül egyik legérdekesebb és sokszínűbb lakója, a folyómederben élő édesvízi rája.
Továbbra is a labrador retriever a legnépszerűbb kutyafajta az Egyesült Államokban.
Mit tegyen az a gazda, akinek a kutyája alatt beszakad a jég? - erre a kérdésre kereste a választ bemutatóján a Magyar Vöröskereszt központi mentőszervezete kedden a Duna Kopaszi-gátnál lévő partszakaszán.
Ilyen esetekben a kis állat intenzív ellátást igényel: napi kétszeri infúziózás, bélflóra-regenerálók adása, seb kezelése és az állat etetése. Ha ezt a kezelést megkapja rendszeresen, jó esélyekkel nő nagyra, és válik egészséges, felnőtt nyuszivá.
A kívánt úticélnak megfelelő konzulátust kell felhívni, hogy milyen papírok szükségesek az állat beviteléhez. Minden országnak más és más a követelménye. A légitársasággal is egyeztetni kell, egyáltalán vállalják-e az állat szállítását. Személyes véleményem szerint az állatnak nagyon megterhelő lenne a repülőút, ha tehetik, hagyják otthon!
A mozgásszervi problémákat sok minden okozhatja. Nyáron a túlzott melegtől lehet hő-sokk, kiszáradás. Ha rosszul van etetve az állat, csontja is törhet traumás sérülés nélkül, és daganatok kialakulásánál a tünetek egyik pillanatról a másikra jelentkezhetnek. De az igazi okot csak akkor lehet kideríteni, ha megmutatja egy állatorvosnak.
A tünetek alapján traumás sérülésnek tűnik. A fejet ért sérülés következtében alakul ki vérzés a fejen, szem körül, az orrtájékon, illetve a fülből. A körbe-körbe járás is idegrendszeri tünetként mutatkozik, ami nagy valószínűséggel a belső fül sérülése következtében alakult ki. Ha a másik állat is evett a zöldségből, akkor a mérgezés kizárt. Esetleges mérgezésnél is hasonló tünetek mutatkoznak, de nem jellemző. Ha az állat hozzáférhetett patkányméreghez, akkor egyértelmű a diagnózis. Ahogyan a másik doktor is mondta, a daganat is lehetséges, de ezt csak boncolással lehetne megállapítani.
Ha jó az állat általános állapota, és még szeretné fedeztetni, tenyészteni a jövőben, akkor a sebészi méhmosást javaslom, az injekciós kezelés nem biztos, hogy elegendő lesz. Az ivartalanítás persze működik, de akkor oda a tenyészthetőség...