4216. A legkövérebb brit disznó 420 kilós
Négyszázhúsz kilós a legkövérebb brit disznó, amelyet Borisnak hívnak és Cornwallban él. Párja passzol hozzá: 3 mázsát nyom.
Négyszázhúsz kilós a legkövérebb brit disznó, amelyet Borisnak hívnak és Cornwallban él. Párja passzol hozzá: 3 mázsát nyom.
Ismerje meg a magyar sikertörténetet. A cég, amely bebizonyítja, hogy igenis lehet ma Magyarországon vállalkozni – csak tartósan jó minőséget kell tudni nyújtani.
A bőrférgesség (dirofiláriózis) egy fonálféreg (Dirofilaria repens) okozta, tünetekkel nem vagy csak alig járó megbetegedés, ami szúnyogok közvetítésével jut el a kutyától, cicától a gazdákig.
Minél nagyobb termetű egy kutya, annál rövidebb ideig él. Német kutatók számításai szerint a fajtákat tekintve minden két kilónyi plusz testtömeg egy hónappal kurtítja egy eb várható élethosszát...
Az elektroterápia kifejezetten gyorsítja a gyógyulási folyamatokat, különösen jó eredményeket érhetünk el például ín- és ínszalag sérülések esetében, valamint izomsorvadás kezelésekor.
Kedves Gazdi! A kisgörények szeme 4-5 hetes korban nyílik. Tehát ha még csukva a szeme nincs 5 és fél hetes.Kb. 4 , 4 és fél hetes lehet. A tenyésztők 6 hetes korban kezdik leválasztani a kölyköket az anyatejről és legkorábban 8 hetes korban kerülnek új gazdához. A tehéntej még laktózmentes formában sem ajánlott ilyen pici korban. Keressen fel egy Állatorvost aki megfelelő tápszerrel fogja ellátni a kölyköt, mely tartalmaz vitaminokat is. Ha enni eszik, akkor érdemes vízzel higítani az ételét. Javaslom, a hús adását, főtt vagy forrázott formában. Mellé még kapnia kell calciumot tablettát, mely tartalmaz D vitamint is.
Két nappal a műtét után ritkán látható javulás. Tudok olyan esetről, ahol a kutya 4 hónap alatt állt lábra a teljes bénulásból műtét nélkül. Sajnos a műtét esetén is nehéz megjósolni, lesz -e javulás és az mikorra várható. Türelmet és odaadó ápolást igényel az ilyen beteg. Sok múlik a gazdin.
Kedves Gazdi, a csipogás valóban a félelem jele, óvatosan kell megszelídíteni. A patkányok, csak úgy, mint más háziállatok, gyorsan hozzászoknak az emberhez ha rendesen bánnak velük. A patkányok ráadásul hallgatnak a nevükre. Imádnak közel lenni „mesterükhöz”, és ha már egyszer összebarátkoztatok, imádni fog a válladon ülni vagy a kabátzsebedben, vagy épp a pulcsid ujjában bóbiskolni... Patkány szelídítése: Ne ijeszd meg ! Az egyik legfontosabb dolog, hogy soha ne ijessz rá az állatkára, a legtöbb kisemlős ugyanis ilyenkor harap. Soha ne érintsd meg alvás közben; ha szükséges, kelts egy kis zajt, ébreszd fel vele, és csak amikor már látja, hogy a gazdája az, akkor nyúlj hozzá ! Ne markold meg ! A kisemlősök rettenetesen félnek attól, ha szorosan megmarkolják őket, ez ugyanis a ragadozót idézi fel bennük. Ezért az állatkát mindig óvatosan fogd meg, úgy, hogy ő maga is kapaszkodhasson vagy megvethesse a lábát a kezeden. Ha még nem bízol meg benne igazán, használj eleinte bőr-kesztyűt. Természetesen előfordulhat, hogy valamiért szorosan kell tartani az állatot; ilyenkor a tarkóján kell összecsippenteni a bőrt, a lábakat pedig lefogni. Ezt a fogást azonban tartogasd az állatorvosi vizit számára ! Ne hajkurászd ! A legtöbb állat nem szereti, ha kergetik. Ha nem hagyja magát megfogni, inkább csalafinta csellel csalogasd be egy kis kartondobozba, s azzal együtt (vagy akár a házikójával) emeld ki a terráriumból. Ne dugd be az ujjad ! Alapszabály, hogy soha semmilyen állat ketrecébe ne dugd be az ujjadat a rácson. A bedugott ujjat az állat tápláléknak nézheti, vagy magánterületét féltve is beleharaphat. Jutalmazás. Megjelenésedet igyekezz mindig kellemes élménnyé tenni az állatka számára. Ha megszokja, hogy mindig egy jó falat üti a markát, valahány-szor felbukkansz a ketrece előtt, hamar megkedvel majd. Az intelligensebb rágcsálókat jutalomfalattal akár kis produkciókra (pl. kötélmászás) is ráveheted ! Büntetés. A legtöbb kisemlősnél büntetéssel semmit nem tudsz elérni, ráadásul olyan aprók, hogy a legkisebb testi fenyítés is végzetes lehet számukra. Talán az egyetlen eset, amikor kellemetlen élményt kell okoznod szőrös kedvencednek. Rendszeres foglalkozás. Ha azt akarod, hogy az állatkád tartósan szelíd maradjon, foglalkozz vele mindennap, de legalábbis ne hagyj ki hosszú szüneteket ! Minél fiatalabb korban kezded el a kézhez szoktatást, annál biztosabb a siker.
Kedves Gazdi! A seborrhoea csak egy bőrtünet, aminek számos oka lehet, pl. táplálékallergia is. Részletes bőrgyógyászati vizsgálat indokolt (bőrkaparékvizsgálat, allergia vizsgálat, pajzsmirigy vizsgálat stb.). Úgyhogy vissza kellene vinni. Üdv Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Gazdi, a macska fürdetésében az alábbi cikkünk segít: http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/macska-furdetes/2045/ Ha szedálni szeretnék az állatot a tisztítás idejáre, akkor erre van paszta az állatpatikában.