4236. Erdélyi kopó
A magyar agárral egyetemben az erdélyi kopó a magyar királyi és az erdélyi fejedelmi udvar nélkülözhetetlen, jól megszokott lakója volt.
A magyar agárral egyetemben az erdélyi kopó a magyar királyi és az erdélyi fejedelmi udvar nélkülözhetetlen, jól megszokott lakója volt.
Komondor. Az egyik legősibb magyar pásztorkutyafajta, mely megjelenésében és viselkedésében megőrizte évezredes tulajdonságait.
A kuvasz pontos eredetét homály fedi. Feltételezhető, hogy már a népvándorlás idején a mai kuvaszhoz nagyon hasonló kutyák szolgálták őseinket.
Az agarak a legősibb kutyafajták, legrégebbi társai az embernek. Ők segítették az embereket a mindennapi megélhetést nyújtó vadászatban.
Magyar fajta, de még itthon sem ismerik túl sokan ezt a szívós, értelmes kutyát. Mit kel tudni erről a kivételes terelőkutyáról?
Jó lenne kicsit többet tudni az esetről ahhoz, hogy bármiféle véleményt lehessen kialakítani. Pl. ilyeneket: volt-e röntgen vizsgálat, volt-e labor vizsgálat az ízületi váladékból, volt-e vérvizsgálat (Lyme-kórra irányuló vizsgálattal kiegészítve), ha voltak, ezek milyen eredményre vezettek? Milyen típusú gyógyszereket és mennyi ideig kapott az állat? Sajnos ez az az eset, amikor a kérdésére egyelőre csak kérdésekkel tudok válaszolni. Amit javasolni tudok: keressenek fel egy ortopédiai szakrendelést.
Az ékszerteknős sajnos elég agresszív fajnak számít. Vonatkozik ez az egymással és a más fajokkal szembeni viselkedésre is. A harapdálás hátterében azonban nem mindig aggresszió áll; sokszor eleségnek tekintik az ember kezét vagy a másik társ végtagjait. Amennyiben nem jönnek ki egymással úgy a különzárás az egyetlen megoldás. Ha ilyen harapós, akkor kisgyereket nem szabad együtt hagyni velük felügyelet nélkül.
Ezt így sajnos nem lehet megmondani, mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak.
A tartási körülmények és a fehéredés jellege nélkül még tippelni sem nagyon lehet - emellett egy kép is segíthetne. Több információra lenne szükség ahhoz, hogy közelebb kerülhessünk a megoldáshoz.
Könnyen lehet, hogy megevett néhány meggymagot, ez azonban nem feltétlenül jelent problémát (nem elhanyagolható szempont, hogy mekkora a teknős). Mindenképpen állatorvosi vizsgálat szükséges a probléma tisztázása érdekében. Ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy mitől étvágytalan a teknős és hogyan lehet ezen segíteni.