4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Amikor levelét olvastam, az első gondolatom az volt: nem gondolt arra, hogy állatorvoshoz vigye az állatot...? Az állat ugyanolyan kiszolgáltatott, mint egy gyerek. A szülőre, gondviselőre van bízva, aki felelősséggel tartozik érte. Ennek megfelelően azt javaslom: azonnal vigye állatorvoshoz! A lesoványodás, fizikai leromlás hátterében minden esetben súlyos egészség károsodás van. A kivárás, a házilagos gyógymód keresés ebben az esetben súlyosan veszélyezteti az állat életét tehát mindenekelőtt tudni kéne, hogy mi a baja az állatnak. Hogy ez kiderüljön, körültekintő, alapos állatorvosi vizsgálatra lenne szükség, kiegészítve vérvizsgálattal, és (ajánlott!)
Ivartalan szukákban néha előfordul inkontinencia( önkéntelen vizelet csöpögés) ösztrogén hiány miatt, de más alsó húgyúti rendellenesség is fennálhat. Több féle gyógyszer áll rendelkezésre a kezeléshez, ennek kiválasztásához állatorvosi vizsgálatra van szükség.
Kedves Érdeklődő! Sok esetben az árpa magától kifakad, ezt elősegíthetjük meleg -de nem forró- nedves borogatással. Tiszta zsebkendővel/Mull-lappal végezzük, újra és újra belemártva azt, hogy nedves és meleg maradjon. A kamillában előforduló illóolajok főleg gyulladáscsökkentő hatásúak, szemborogatásra is kiválóan alkalmas. Nem tartom valószínűnek, hogy az ellésnek köze lenne az árpa kialakulásához, mindenesetre tisztítsa rendszeresen az állat lakóhelyét -az alom közvetlen környezetét kihagyva a kölykök nyugalma miatt!-, az is segíteni fog az árpa megszüntetésében. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Az epilepsziás rohamoknak igen sokféle típusuk van, így a nyálzás, szájhabzás nem feltétlen velejárója egy rohamnak. Elofordul, hogy csak egyetlen izomcsoport, vagy egy testfél görcse jelentkezik. Konzultáljanak kezeloorvosukkal, illetve a rohamokról vezessenek naplót: mikor jelentkeztek (dátum, napszak), meddig tartottak, milyen jelleguek voltak, volt-e valamilyen elozményük, ismert-e valamilyen kiváltó tünet, stb. Ha a rohamok "csak" évente egyszer jelentkeznek, érdemesebb oket tolerálni. Gyakori rohamoknál már szükség van tabletta állandó szedésére, amelyet állatorvosuk írhat fel, vizsgálat után. Ezen kívül javasolt vérvizsgálatot is végeztetni, annak megállapítására, nincs-e valamilyen szervi probléma a görcsök hátterében. A szuka kutyánál ajánlott az ivartalanítás, mert a tüzelés alatt gyakrabban jelentkezhetnek rohamok. Őket ajánljuk:Epilepsziás Kutyákért Alapítványhttp://www.haziallat.hu/szaknevsor/allatorvosok/epika/254/
Kedves Gazdi! Valamilyen puli-pumi-mudi fajta biztosan van benne, leginkább pulikeverék. Nagyon cuki :) Állatorvosnak azért nem ártana megmutatni egy állatorvosnak: férgehajtás, oltások, bolhátlanítás.