4246. A kutya erősíti a gyerek immunrendszerét
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
A családokban a felnőttek több baktériumon osztoznak kutyáikkal, mint a gyerekeikkel - erre jutott egy amerikai kutató.
Az ivartalanított kutyák tovább élnek, mint azok, amelyeket nem fosztanak meg ivarszerveiktől - állítják amerikai kutatók. Az élethosszkülönbség jelentős: másfél év.
Az állatok világában gyakran találunk olyan nőstényeket, amelyek nem fajtársaikat óvják, etetik és gondozzák igazi pótmamaként.
A világon mintegy negyven kutyás egység rendelkezik nemzetközi bevethetőségi vizsgával, közülük három kutya a Magyar Vöröskereszt alapszervezeteként tevékenykedő Pest Megyei Kutató-Mentő Szolgálat tagja - közölte az MTI-vel a segélyszervezet abból az alkalomból, hogy a Nemzetközi Mentőkutyás Szövetség 2008 óta minden év április 28-án ünnepli a Mentőkutyák Világnapját.
Az alomszám 4-12 között változik. Az alomszám nagymértékben függ az anya korától is. 3-4 hónapos korban még kevés kölyköt hoznak a világra (gyakori az 5 kölyök).
Nem ajánlom! Dr.Puskás Gábor
Üdvözlöm! A tojásrakó teknős ezek szerint nőstény. A tojások terméketlenek, ha nem volt hímmel, ez biztos, de elképzelhető, hogy a másik hím és egy óvatlan pillanatban meg is történt a nász. A szárazföldön egyébként megtermékenyülhetnek. A tojások nem fognak kikelni ezzel e módszerrel. A tojásokat keltetőbe kell tenni, 32-34 C-ra és két hónap alatt kelnek ki kb. Ha esetleg sikerül kikeltetni, akkor ne engedje el kérem, mert ki vannak tiltva az országból, egy rendelet értelmében, mivel inváziós fajról van szó. Ez azt jelenti, hogy az őshonos mocsári teknősünket kiszorítja az élő helyekről, sok kárt okozott így is az ékszerteknős. Azt javaslom, hogy egyszerűen dobja ki a tojásokat, illetve a jövőben is ez lenne a legcélravezetőbb.
Kedves Kérdező! Külső élősködők vagy bőrbetegség àllhat a hàttérben,keressen fel egy állatorvost. Dr. Puskás Gábor
A seb tisztítását és betadinos fertőtlgyenítését a sebgyógyulásig folytatni kell.Szükség lehet antibiotikum kezelésre is, de én erre csak állatorvosi felhasználásra törzskönyvezett és speciálisan a macskák gyógykezelésére is engedélyezett készítmény használatát javaslom.
A leírtak alapján elképzelhető, hogy még mindig van a kutya fülében (hallójáratában) toklászmaradvány. Mindenképpen jó lenne újra megnézetni. És nem ártana azt is megbeszélni az orvossal, hogy nem tartaná-e jónak valami antibiotikumos fülcsepp alkalmazását.