4256. Árva kutyák új élete
„Az eltévedt kutya szívbe markoló látvány. Jellegzetes, reményvesztett testtartása messziről beléd hasít; elinalna a szerencsétlen, de nem tudja, merre.
„Az eltévedt kutya szívbe markoló látvány. Jellegzetes, reményvesztett testtartása messziről beléd hasít; elinalna a szerencsétlen, de nem tudja, merre.
Hazánkban eddig nem látott madárfaj, egy kis geze akadt hálóba hétfőn a hortobágyi halastavon működő Hortobágyi Vonuláskutató Állomáson.
A tudósok számára mindmáig némileg rejtély, hogy valójában miért vonítanak a kutyák: egy biztos, részben őseik okolhatók ezért a szokásért.
A kutya nemcsak az ember legjobb barátja, hanem egy új kutatás szerint az evolúcióban is hűséges társa volt az évezredek során: a két faj közötti kapcsolat befolyással volt genetikai fejlődésükre.
Mintegy tízezer fontot (3,37 millió forint) fizettek egy angliai aukción egy border collie-ért, ezzel a 15 hónapos Bob nevű kutya a világ legdrágább pásztorkutyája lett.
Minél hamarabb vigye el állatorvoshoz, elég sok problémát, tünetet írt le! A 2 m-es lánc pedig igenis rövid! Az állatvédelmi törvények értelmében minimum 4 m-es láncon tartható csak kutya!
1./ A retrievert és a vizslát cirkuszi mutatvány vagy film szerep erejéig, rendkívül hosszadalmas és előre jól megtervezett munkával (gyakorlatilag születésüktől egyszerre/együtt nevelve, 24 órás emberi felügyelettel) be lehet nevelni arra, hogy ösztönrendszere szerinti zsákmányállatot ne zsákmányként kezelje. De az Ön által vázolt helyzet és realitás messze áll ezektől a lehetőségektől. 2./ A saját nyuszi elfogadása könnyebb feladat, - amit csak az könnyít meg nagymértékben, ha NEM vadászkutya fajtacsoportba tartozik a kutya. Tehát a retriever és vizsla szinte itt is kizártnak tekinthető - reálisan mondva: a rizikó és a macera messze nincsenek arányban egymással!!! 3./ A vázolt tartási körülmények alapján ne válasszanak vadászkutyát. 4./ A "szobakutya" és a "félős kutya" két külön fogalom. 5./ Amelyik kutya nem reagál az életterébe "betolakodó" vadon élő állatra, - akár egy "szobacirkáló Yorki", akár egy "udavarőrző Hovawart" -, az gyakorlatilag nem viselkedik természetesen. Ne hallgassanak az ismerőeik és amatőr kutyaszakértők olyan jellegű tanácsaira, amelyek a szabályokat igyekeznek megerősíteni. Fogadják fenntartásokkal a "... a sógoréknak volt egyszer egy .... amelyik ...." kezdetű anekdotákat. Válasszanak egy terelő vagy házőrző típusú kutyát, biztonságosan kerítsék körbe a területet, és keressék meg külön-külön az életnek azon pillanatait amikor a társállat kutyájuk okoz örömet és azt amikor az állatvilág más egyedei. Ne essenek bele a XXI. század azon civilizált emberi tévedéseibe, amikor keverni próbálják a természet alkotta rend kategóriáit.
Minél sürgősebben vigye el állatorvoshoz, talán még nem késő!
Ezt a vizsgálatot végző állatorvos tudja majd megmondani, miután - minél hamarabb! - elvitte hozzá a macskát!
Kedves Gazdi! Kedvenceinknek csak kivételes esetben adjunk humán használatra rendelt gyógyszert, mert súlyos komplikációkat okozhat! A gyógyszerek dózisát ilyen kis tömegű állatoknál nagyon pontosan kell beállítani. Az ön által leírt tünetek sajnos túl általánosak ahhoz, hogy pontos diagnózist adjunk. Amennyiben az eddigi kezelések nem bizonyulnak hatékonynak, forduljon specialistához! Ajánljuk a Szent István Egyetem Állatorvos-tudományi Kar Központi Oktató Kórház Egzotikus Osztályát. Üdvölettel: A Rákosligeti Állatorvosi Rendelőintézet csapata