4296. Szellemi leépülésben szenvedőket segítenek kutyák
Szellemi leépülésben szenvedőknek segítenek kutyák hétköznapi életükben Skóciában: a demencia korai szakaszában lévő betegeket egyebek közt emlékeztetik gyógyszereik bevételére.
Szellemi leépülésben szenvedőknek segítenek kutyák hétköznapi életükben Skóciában: a demencia korai szakaszában lévő betegeket egyebek közt emlékeztetik gyógyszereik bevételére.
Mivel a "hagyományos" macska- és kutyakávézók már nem hatnak az újdonság erejével, egy tokiói hely kecskékkel próbálkozik felkelteni a vendégek érdeklődését.
Gyorsasági világrekordot állított fel rollerezésben Norman, az amerikai celebkutya - állítják egy pénteki egyesült államokbeli jótékonysági verseny szervezői.
Afrikai leopárdtestvérpár született Nyíregyházi Állatparkban 2013. július 25-én.
Ritka perzsa leopárdkölyökkel gazdagodott a fővárosi Állat- és Növénykert lakóinak száma. Dantét, a kölyköt és anyját a nagyközönség várhatóan csütörtöktől láthatja a tigrisek szomszédságában található leopárdkifutóban.
Kedves Gazdi! Mindeképpen el kellene vinni állatorvoshoz, aki megvizsgálná (bőrkaparékvizsgálat, allergia vizsgálat stb), mert másképp nem lehet megoldani a vakaródzós problémákat. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Igen, rövid ideig vérezhet.
A műtét utáni regeneráció és a sebgyógyulás minden állat esetében egyedi, és ebben nehéz általánosságokat megfogalmazni. A seb állapotát azzal az állatorvossal kellene ellenőriztetni, aki operálta. 3 nappal a műtét után már nem nagyon szoktak általános panaszok lenni, a legtöbb operált cica ekkorra már minden tekintetben rendben működik. Azt, hogy esetleg egyedileg mi lehet az oka annak, hogy nem igen akaródzik neki jobban lenni, szintén a vizsgálata alapján lehetne választ kapni. Szóval azt ajánlom, mielőbb (holnap) keressék fel az állatorvost aki műtötte őt.
Üdvözlöm! Ebben az ellátó állatorvos tud felvilágosítást adni, aki vizsgálta és ellátta az állatot, sajnos interneten keresztül nem lehet. Általános tanácsok: Miért tilos kutyának a csont? Haladjunk szép sorban: már a szájban elakadhat vagy fennakadhat a csont. Jobb esetben „csak" beleragadhat a fogba, de keresztben is megakadhat a szájpadláson, melynek eltávolítása sok esetben csak bódítással oltható meg. Állatdokink találkozott már olyan ebbel is, akinek több évvel ezelőtt akadt be szájába a csontszilánk, nem kis fájdalmat okozva ezzel a pórul járt kutyusnak. A csont lejjebb haladva a gyomorban hányást, a belekben pedig elzáródást vagy vérzést okozhat. Idősebb kutyáknál pedig a vastagbélben tömbszerűen összeállt csontok eltávolítását kell gyakran a műtéti rendbe beírni. Mit érdemes még tudnunk a csontról? A kistermetű kutyák különösen veszélyeztetettek, ha csontevésről van szó, hiszen nem tudnak elég alaposan rágni, és ez hozzájárul ahhoz, hogy bélsárrekedésük vagy komolyabb problémájuk alakuljon ki. A csirke-, kacsa-, liba-, pulykacsontokat mindenképpen száműzni kell a kutyák étrendjéből, mert ezek a csontok nagyon kemények, üregesek, élesen törnek, és ezek az éles szilánkok felsérthetik a bél nyálkahártyáját, esetleg perforációt is okozhatnak.
Kedves Kérdező! Lehet hogy gyógyszert kell váltani, ebben csak az állatorvosa tud segíteni. Dr. Puskás Gábor