4296. Szellemi leépülésben szenvedőket segítenek kutyák
Szellemi leépülésben szenvedőknek segítenek kutyák hétköznapi életükben Skóciában: a demencia korai szakaszában lévő betegeket egyebek közt emlékeztetik gyógyszereik bevételére.
Szellemi leépülésben szenvedőknek segítenek kutyák hétköznapi életükben Skóciában: a demencia korai szakaszában lévő betegeket egyebek közt emlékeztetik gyógyszereik bevételére.
Mivel a "hagyományos" macska- és kutyakávézók már nem hatnak az újdonság erejével, egy tokiói hely kecskékkel próbálkozik felkelteni a vendégek érdeklődését.
Gyorsasági világrekordot állított fel rollerezésben Norman, az amerikai celebkutya - állítják egy pénteki egyesült államokbeli jótékonysági verseny szervezői.
Afrikai leopárdtestvérpár született Nyíregyházi Állatparkban 2013. július 25-én.
Ritka perzsa leopárdkölyökkel gazdagodott a fővárosi Állat- és Növénykert lakóinak száma. Dantét, a kölyköt és anyját a nagyközönség várhatóan csütörtöktől láthatja a tigrisek szomszédságában található leopárdkifutóban.
Érdemes lenne felkeresni állatorvost, aki bőrkaparék mintát vesz. Lehet atka vagy gomba is. Mindkettőnek más a kezelési módja. A bőrgombára krémet szoktunk alkalmazni, az atkára ivermectint szoktunk használni, a súlyosságtól függően csepp vagy injekció formájában. A gombát naponta többször krémezni kell, az atkát hetente ismételni kell, háromszor. Mindkét esetben érdemes immunerősítőt is használni.
A hasmenés a nyuszinál leggyakrabban a stressz, a táplálék- vagy vízminőség, a túlzott szénhidrátbevitel, a bélparaziták vagy a bakteriális fertőzés miatt alakul ki. Fontos, hogy mindig legyen a nyuszi előtt jó minőségű széna, friss ivóvíz és minőségi táp, amiben nincsenek magvak. Minimalizálni kell a zöldségevést. Mindenképp fel kell keresni egzotikus végzettségű állatorvost, székletminta vételéhez, illetve fogászati kontroll miatt.
Nem szabad. Ha egy kutya valamire allergiás, azt ki kell hagyni az étkezéséből. A felsorolt tüneteket okozhatja a csirkeallergia. Érdemes allergiavizsgálatra vinni, utána pedig megbeszélni az állatorvossal az új étrendet és az arra való átállását.
Részvétünk. Valószínűleg orvosi ellátásra lett volna szüksége. A tünetekből ítélve valamilyen seb lehetett rajta, ami elfertőződött, nem lett kezelve. Ilyenkor nagy fájdalmai, kínjai vannak az állatnak, egy idő után már nem is eszik. Ilyenkor mindig azonnal orvoshoz kell fordulni!
Sajnos a legtöbb, boltban kapható jutalomfalat ízfokozókat, szénhidrátokat, adalékanyagokat, tartósítószereket és kevés húst tartalmaznak. Nem csak hogy egészségtelen, de még könnyen el is hízhat, allergiás lehet kutyánk, ha ilyen jutalomfalattal kínáljuk. Próbáljunk természetes dolgokat vásárolni a kutyának, minél magasabb hústartalommal. Ilyen például a szárított nyúlfül, szárított marhafejbőr, szárított marhatüdő, vadlazacbőr rágókák.