4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A lezajlott heregyulladás biztosan nem jár a fedezőképesség megváltozásával. Az egy más kérdés, hogy a termékenyítő képességben lehetnek esetleg zavarok, ha a gyulladás érintette a spermiuomokat termelő szöveteket. Ez azonban csak nagyon extrém esetben ér el olyan szintet, hogy az ivarsejt termelés erősen visszaessen. A lezajott heregyulladásnak biztosan nem lesz köze a kutya vérmérsékletéhez, viselkedéséhez.
1./ Ha a csonterősítés (főleg, ha nem röntgenkép alapján született a döntés) nem vezetett eredményre, - akkor illene tovább diagnosztizálni a tünetet. A fájdalomcsillapítást nem lehet még egy évtizedig csinálni ! Forduljon mozgás-szervi specialistához. 2./ Egyértelműen rangsor/dominancia probléma, (aminek feltehetően genetikai háttere is van, de nincs összefüggésbe azzal, hogy 10 alomtestvér volt !)- ami még az álom/regenerálódás időszekot is befolyásolja. Ajánlom figyelmébe a www.szuperKUTYA.hu programot és a "Félős és Agresszív kutyák" e-learning ismeretterjesztő oktatást: www.4tappancs.hu
A szembetegségek kezeléséhez, a korrekt diagnózis felállításához elengedhetetlen az alapos és szakszerű szemészeti vizsgálat, látatlanban nem lehet mondani semmit. A kamilla tea a sérült szemen valószínűleg nem fog segíteni. Javaslom az állatorvos felkeresését.
Kedves Érdeklődő! Mindenképpen meg kellene mutatni állatorvosnak, hiszen itt kb. 10-20 oldalt tudnék írni a cicasántaság okairól, a teljesség igénye nélkül. Egy alapos és szakszerű vizsgálattal viszont valószínűleg hamar megállapítható a sántaság oka (trauma? fertőzés? egyéb szervi baj? stb.). itt talál Önhöz közeli ortopéd állatorvos: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok
Sajnos ezt akkor, ha az állat termékeny tojásokat rak.. előbb nem... Üdv-ÉVa