4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Érdeklődő! Ez két esetben valószínű. Hibernáció közelében - hűvös szobában; 8°C alatt -, vagy öreg korban szokott ilyen előfordulni. Leginkább az utóbbi variáció fordul elő, hiszen hibernáció alatt nem nagyon mozdulnak ki a vackukból. :/ Sajnos ez fiatalnak vélt (1 év körüli) állat esetében is végstádiumot jelent, sajnos csak ritkán fordul elő, hogy ebből az állapotból visszajönnek. De meg lehet próbálkozni a vitaminpótlással; ha van tapasztalat, pár tized milli fiziológiás sóoldat beadásával bőr alá. Nem garantált a siker, de talán egy próbát megérhet. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta
Fénykép alapján elég nehéz megmondani hogy mi lehet, mivel a fejen van érdemes lenne állatorvossal megnézetni. Az ilyen tájogszerű kinövéseket még egy hüllőkhöz kevésbé értő állatorvos is viszonylag könnyen kitisztítja.
Kedves Gazdi! A sántításról/lábfájásról látatlanban sajnos nem lehet semmit mondani. Konkrét fizikális vizsgálat nélkül nehéz ilyen sántaság esetekben tanácsot adni, ezért arra tudom bíztatni, keressen fel egy olyan állatorvos kollégát, aki ortopédiai kérdésekben jártassággal rendelkezik. Az alábbi linken biztos talál lakhelyéhez közel praktizáló ilyen állatorvost: http://www.kisallatortopedia.hu/allatorvostagok lehetőleg prémium táppal etesse a kutyát, erről bővebben itt olvashat: Nagytestű kutyafajták helyes táplálása >> A fülporc fiatal kutyáknál még erősödhet. Ahhoz, hogy ismét felálljon a kiskutya füle ajánlatos megfelelő Ca/P kiegészítőket adagolni, és nagyon jó tapasztalatok vannak a KORVIMIN arthro por adásával, melyet tartósan, kb. 3-4 hónapon át kell adni. Állatpatikákban kapható. Ha a kutyus füle "csak úgy" lekonyul, akkor annak kötés általi megtámogatásától (leukoplastos megragasztás) lehet eredményt várni. Ezt minél előbb el kell kezdeni.
Sajnos kép alapján nem lehet megmondani, hogy mi okozza a problémát (szőrtüszőgyulladás, gomba, allergia, bolha). El kellene vinni állatorvoshoz, ő konkrét fizikális vizsgálattal jobban fogja tudni, esetleg bőrkaparékot is vehetnek.
Vitorláshal tartása >> még több infó >> részletes bemutatás: http://www.akvarista.hu/?oldal=1&cikk=1674