4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Gazdi! Az Ön által leírt tünetnek több oka is lehet: anatómiai adottságok, elhízás, az ún. légcsőkollapszus, mely izgatott állapotban jelentkezhet, stb. Ezért azt javaslom, hogy első lépésben vizsgáltassa ki kedvencét (fizikai és egyéb műszeres vizsgálatok), hogy kiderüljön, mi okozza ezen tüneteket. A további gyógykezelés is a vizsgálatok eredményétől függ. A képeket nézve azonban bizonyos, hogy a kutyus táplálkozását is át kell alakítani, - nem csak! - a túlsúly miatt. Ehhez mindenképpen kérje szakember személyes (!) segítségét. Mielőbbi jobbulást kívánok kedvencének! Üdvözlettel: Dr. Kopócsi Andrea, homeopata állatorvos.
Csak kép alapján nem tudom eldönteni mi lehet. Meg is kell tapintani. Ha nem gyógyul, mutassa meg állatorvosának!
Kedves Gabriella! Ha a bepisilés nem szűnik, mindenképpen keressen fel egy kollégát, elképzelhető, hogy felfázott. De ha a kutyának krónikus betegsége van a kutyusnak (és állandó gyógyszeres kezelés alatt áll), ettől függetlenül javasolt a kontroll!
Lehet vakcináztatni a lovat a vemhesség kétharmadáig. Minden vakcinának megvan a programja a beadást illetően, attól függően hogy a kezelő állatorvos mit javasol, el fogja mondani az oltási tervet.
Kedves Gazdi! A spot-on típusú, kifejezetten macskák számára kifeljesztett bolhairtó cseppek 8 hetesnél idősebb cickák esetében alkalmazhatóak biztonságosan.