4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Kedves Ilona! Amennyiben azt szeretné tudni, hogy honnan lehet beszerezni az Ön által kiválasztott homeopátiás készítményeket, akkor a Pharma Expresszt (Európa Patika) ajánlom: http://www.pharmaexpressz.hu/ Levelében ugyan nem írta meg, hogy milyen homeopátiás készítményeket szeretne kedvencének adni, de fontos tudnia, hogy egy előrehaladott daganatos esetben a terápia összeállítása igen összetett feladat, és kizárólag ún. „személyre szabott” módon képzelhető el, amit mindenképpen egyedileg kell összeállítani. Egy ilyen kezeléshez igen sok tényezőt kell figyelembe venni: a kutyus pontos tüneteit, az előzményeket (feltételezett kiváltó okok!), a körülményeket, hogy mi javít, mi ront az állapotán, és még a pszichés – lelki beállítottságát is. Ha további kérdési lennének a terápiával kapcsolatban, kérem, hívjon : 06 (20) 928-4425. Üdvözlettel: Andrea Dr. Kopócsi Andrea homeopata állatorvos +36 (20) 928-4425 info@kimintvet.hu www.kimintvet.hu
A cicája galandférges. Emellett bolhás, vagy bolhás volt, mert ennek a féregnek a bolha a köztigazdája. Sürgősen vigye a cicát állatorvoshoz, aki szélesspektrumú féreghajtót fog neki adni. A biztos, ha az állatorvos beadja a cicának. Mellé bolhairtást is végeztessen. Vigyázat! Vannak kényelmes tarkóra csöppenthető készítmények,a melyek bélférgek és bolha ellen is hatnak, de nagy részük galandférgek ( Echinococcus) ellen nem hatékony. A készítmény leírásában olvassanak utána. A kezelést KÉT HETENTE meg kell ismételni több alkalommal. FIGYELEM! Ez a bélféreg emberben súlyos megbetegedést okozhat. Javaslom, hogy háziorvosával megbeszélve végeztessenek bélsárvizsgálatot a családtagoknál, és szükség esetén Önök embernél használható gyógyszert fognak kapni. A felnőtt kutyák és a galandféreg – hogyan védekezzünk ellene? A kutya féreghajtása: mikor, hogyan, mivel Milyen időközönként kell féreghajtani a kutyát?
A leírás alapján húgykövesség okozza a problémát. A vékony húgycsőben ürülő apró homokszemcsék sértik a nyálkahártyát és néha a húgycső vágében összetömörülve elzáródást is okozhatnak. Ajánlom hogy húgykövesség elleni pasztát vagy urinary tápot etessen a macskával. Célszerű az így kialakult gyulladást is kezelni, ezt beszélje meg állatorvosával. Hogyan gyógyítsuk a macska húgykövességét? Hogyan végezzük el otthon macskánk FUS vizsgálatát?
Kedves Leila! Teljesen normális, hogy egy frissen operált végtagot még teljesen nem használ a kutyus, a kontroll vizsgálatnál a kolléga úgyis megvizsgálja újra és elmond minden lehetséges opciót. Addig is azt javasolnám, hogy mindenképp kíméljék, ne ugráljon, ne végezzen intenzív mozgást, mozgáskorlátozás szükésges. Üdvözlettel, Fux Attila Leváló csont-porcgyulladásos betegség (osteochondritis dissecans-OCD) kutyáknál Talpraállították a lebénult kutyát Amikor a kutyának fáj a mozgás - a csont artritisz és kezelése
A kezelő állatorvossal kellene megbeszélni mindenképp a lehetséges megoldást. Ha valóban angolkór (képek alapján ez is lehetséges) akkor csonterősítő, és D-vitamin kiegészítés szükéges hosszabb távon. Ha mégsem javul az állapota a kiskutyának, akkor további vizsgálatokra lesz szükséges( RTG, egyéb) Üdvözlettel, Fux Attila Érdemes elolvasi az alábbi kérdés-válaszokat is: Mitől alakul ki az angolkór és hogyan lehet gyógyítani? Milyen prémium táppal etessem a kutyám?