4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
A kiváltó ok lehet a stressz vagy a területbirtoklás. Az "egy bizonyos takaró" inkább az utóbbira enged következtetni. Megelőző intézkedés lehet, ha az adott helyiséget zárják a macskától és megtiltják részére az ágy használatát. Érdemes lenne átmeneti időre egy második alomtálcát is bevezetni és mind a kettőt egy új alomanyaggal tölteni.
Ha egy napig nem eszik a teknős, az még lehet a környezetváltozás miatt. Fontos, hogy most a terráriumban legyen 24-25 fok, a melegítőlámpa alatt pedig 33-35 fok. Sokszor a melegebb hőmérséklettől elkezdenek enni ilyenkor. Ha ilyen melegben van a teknős, és 2-3 nap eltelik úgy, hogy nem eszik semmit, akkor mindenképpen állatorvoshoz kell vinni, mert lehet, hogy betegség okozza az étvágytalanságot.
Az injekció a tüzelés megelőzésére, kiiktatására, megszüntetésére szolgál. Ha ennek ellenére befedezte (mert akkor mégis tüzel a szuka...) a kan kutya, akkor mindenképpen nézesse meg állatorvossal!
Egy 10 éves kutyát megoperálni nem lehetetlen ugyan, ha jó egészségnek örvend és a szíve, veséi, mája rendben vannak, akkor nem jelenhet túl nagy kockázatot, azonban mégis azt mondom, hogy ha eddig nem operáltatták meg, akkor most már ebből a szempontból nem nagyon érdemes. A mai felfogásunk és tudásunk szerint a daganatos betegségek megelőzésnek esélye akkor a legnagyobb, ha még az első tüzelés előtt ivartalaníttatják a szukát. Minden egyes tüzelés után egyre nő az esélye, és 10 évesen már ez nem fog segíteni neki az esélyek csökkenésében.
A kiskutya csupán kiskutya - és nem egy plüssmackó. Ugyanazok a szabályok vonatkoznak a kis testű kutyákra, mint nagy testű kedvenceinkre. Kis testben ugyanolyan kutyalélek lakozik. Vagyis: falkatörvények. A babusgatás a kutya szemében nem más, mint alárendeltség elismerése. Ezért Ön a viselkedésével pont az ellenkezőjét sugallja a yorkinak, mint amit szeretne. Az eb olvasatában ez ugyanis a következőképpen hangzik: "Hmmm, folyamatosan azt jelzi felém a gazdi, hogy én vagyok a falkavezér - gyorsan kell tennem valamit, hogy megmutassam, én vagyok itt a király!" És mi a következő lépés? Az eb gyorsan morog egyet. Kedves asszonyom! Ameddig babusgatni akarja a kutyát, ez a helyzet nem fog megváltozni. Egy kutyának (bármekkora is a mérete) falkára van szüksége. Ezért Önnek, hogy elfogadja Ön a kutya, hogy szót fogadjon, hogy ne kapja meg az Ön kezét esetleg Önnek a Hogyan legyek falkavezér? című cikkben leírtakat tanácsos követnie és következetesen betartania.