4321. Az állatok veszélyeztetett világa
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Veszélyeztetettnek nevezzük azokat az élőlényfajokat, amelyek kihalási esélye természetes élőhelyén nagy, beavatkozás nélkül nagy valószínűséggel súlyosan veszélyeztetetté válik.
Százmillió évvel ezelőtt, a krétakor közepén robbanásszerű növekedésnek indultak a virágosnövény-fajok, ami a táplálékforrás bővülésével előidézhette volna az ősemlősök hasonló evolúciós fejlődését is, ám egy új kutatás szerint épp ellenkező előjelű folyamat zajlott le: a korai emlősök faji sokfélesége meglepő módon zsugorodott abban az időszakban.
Szerencsés az a fogyatékkal élő vagy tartósan beteg ember, akinek van segítőkutyája, hiszen nagyságrendekkel kevesebb van belőlük Magyarországon, mint amennyire szükség lenne.
Új, igen ritka bagolyfajt fedeztek fel Ománban holland kutatók. Sikerült lefotózniuk, a hangját is felvették, már csak a genetikai vizsgálat van hátra.
Az állattartás felelősséggel jár. Nemcsak az ennivalóról, a fekhelyről és a játékokról kell gondoskodnod, azt is fontos észben tartanod, hogy egy állatnak rendszeres egészségügyi ellátásra és védőoltásokra van szüksége.
Sok fajta betegség okozhat hasonló tüneteket (pl.: vese-, máj-, keringési-, gyulladás, fertőzés, daganat). Javaslom, vigye állatorvoshoz!
Üdvözlöm! A szemdagadást nem lehet elkapni, hanem valószínüleg A-vitamin hiány. Lehetséges, hogy alacsony hőmérsékleten van tartva! Az ideális 25-28 C. Javaslom, hogy a szemét kenje be Sulfoptim nevű kenőccsel és etesse változatosan! Ha nem tapasztal változást akkor keressen fel állatorvost, valószínüleg A-vitamin injekciót fog adni!
Tanácsos mielőbb állatorvoshoz vinni!
A papagájok többsége, mégha szelíd, akkor sem szereti, ha úgy fogják, meg, hogy a szárnyait leszorítják. Jobb módszer kézre, vagy egy botra felléptetni és azzal tenni a helyére. A faroktollak képződése egy-két héten belül már látható lesz. A nimfák elsősorban magevők, amiket különböző érettségben, illetve vízben puhítva, csíráztatva, vagy zöldeleségként is lehet etetni. Lágyeleséget inkább csak a költési időben vesznek fel, de 1-2 hetente eléjük lehet tenni kb. teáskanálnyi frissen készített keveréket. A gyümölcsök közül az almára kapnak rá a leggyorsabban, de teszteléssel, többször felkínálva más gyümölcsökre is rászoktathatók. A vitaminok egy részét mindenképp vitaminkészítmény formájában lehet csak a lakásban tartott madár szervezetébe juttatni. Ajánlhatók madarknak gyártott multivitaminok, illetve a jelen és az elkövetkező időszakban különösen nagy jelentősége lesz az "E" vitaminnak. Antioxidáns hatásával segít az esős időszakban aratott magvakban lévő gombák káros hatását csökkenteni.
Kedves Hana, fedeztetésről akkor beszélhetünk, ha a két kutya összeragad. Ilyenkor a kutyák "szétválaszthatatlanok" kb. 20 percig. Ha ez nem történt meg, egyáltalán nincs miért aggódnia.