4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
Kedves Gazdi! nem írta, hogy mikor került Önhöz a cica, összeszoktak-e már teljesen, megszokta-e az új helyet, feloldódott teljesen otthon stb. Ha ezen már túlvannak, akkor könnyebben fogja viselni a cica az új környezetet, ha már ragaszkodik Önhöz. 3-4 órás út nem olyan vászes a cicának egyébként, azt gond nélkül ki szokták bírni. Otthon a szobában legyen, vigyázzanak az ajtónyitáskor, hogy ne tudjon kiszaladni, mert akkor bottal üthetik a nyomát... Igyekezzen kímélno őt a nagy nyüzsitől, ha sok olyan ember lesz ott, akivel még nem találkozott. Ajánlom azért figyelmébe az alábbi cikket:http://www.haziallat.hu/macska/gondozas/nyar-nyaralas-a-macskaval/5297/
Kedves Gazdi! Hogy kaphatott 2-3 hetes kiskutyát??? 8 hetesen szabad csak elválasztani az anyjától! Mesterségesen kell táplálni, kiskutya táoszerre lesz szükség, azonnal vigyék állatorvoshoz, hogy szakszerűen etethessék a picit! http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/mit-egyen-a-kiskutya-/2182/ http://www.haziallat.hu/haziallat-tv/kutya-az-allatorvosnal/kiskutya-oltas-video/1932/ http://www.haziallat.hu/kutya/orokbefogadas-vasarlas/8-hetes-kiskutya-nevelese-etetese-tanitasa/2279/ http://www.haziallat.hu/kutya/gondozas/kiskutya-elso-seta-az-utcan/4895/
A legtöbb macska nem szereti a környezetváltozást, különösen idősebb korban. A szőr színének megváltozása önmagában nem utal betegségre, de ha bármi más tünetet tapasztal,pl. intenzívebb szőrhullást, valamilyen bőrelváltozást, vakaródzást, feltétlen mutassa meg cicáját állatorvosnak. Figyelje, hogy étvágya, vizelet és bélsár ürítése rendben van-e a macskának? A nyugtalanság és nyávogás kellemetlen közérzet, vagy valamilyen fájdalom jele is lehet.
Kedves Kitti! Időnként egyes vakcinák ún. vivőanyaga okozhat a bőr alatt ártalmatlan csomót, amivel tulajdonképpen nem kell semmit kezdeni. Persze nem biztos, hogy erről van szó, tehát érdemes megmutatni állatorvosának. Ugyanúgy vissza kellene vinni a hasa miatt is, hogy nem javul a jelenlegi kezeléstől. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Ha a gyógyszer szedése után romlott a kutya állapota, akkor fontos visszamenni az állatorvoshoz, és ezt vele megbeszélni. Ő ismeri a beteget, ő tudja az állapotát felmérni. Ezzel együtt könnyen lehet, hogy a szívgyógyszert hosszú távon (akár élete végéig) szednie kell majd, de erről a kezelőorvosával kell beszélni.