4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
Tápláléka: vörösköles és zab keverékéből álló mageleség, amely mellett szívesen fogyasztja a fürtöskölest, hántoltzabot, fénymagot is. Feltétlenül adnunk kell számára némi zöldeleséget: salátát, tyúkhúrt, kelkáposzta levelét, gyermekláncfüvet, reszelt nyers sárgarépát, sóskát, spenótot, sárgarépa zöld levelét stb. A táplálékot csíráztatott magvakkal teheti változatosabbá, de ebből is csak csipetnyit adva naponta. Egy-egy vékony szelet alma, vagy sárgarépa gyümölcsnek, zöldségnek tökéletesen megfelel, de ahhoz kell némi idő, hogy a madár ezeket eszegetni kezdje. Naponta a friss ivóvíz is elengedhetetlen
Mindenképpen szükség lenne egy mellkas röntgenre és lehetőség szerint egy szív ultrahangos vizsgálatra is a diagnózishoz.
Kedves Gazdi! sajnos ezt így látatlanban képtelenség megmondani, hogy vemehesült-e vagy sem. Lehet, hogy igen, de az is lehet, hogy nem. Biztosat mondani csak ultrahangos vizsgálat után lehet. Gyakorlott szakember a vemhességet kutyában ultrahang-vizsgálattal a 24. naptól nagy biztonsággal diagnosztizálni tudja. De több dolog miatt is ajánlott elvinni a kutyát állatorvoshoz! Először is a szuka kutya 2 éves korában lesz tenyészérett, addig nem lenne szabad fedeztetni. Nem írta, hogy mekkora volt a kan kutya, így nem tudjuk, hogy mekkorák lesznek a kiskutyák. Ha nagyobb a kutya, bizony veszélyes lehet! A kutya vemhessége egyébként (általában) 63 napig tart. A vemhesség jelei közé tartozik az étvágy növekedése, a súlygyarapodás és a mellbimbó méretének változása.
Kedves Érdeklődő! Amit a hörcsögén tapasztal az se nem seb, se nem gombás vagy atkás fertőzés. Nagyon valószínűnek tartom, hogy hím a hörcsöge (és most válik felnőtté) - bár nőstényeknél is megfigyelhető - az oldalon található szagmirigyek a "probléma" forrásai. Az, hogy ezek a mirigyek jól kivehetőek, nem jelent semmit. Sötét színű hörcsögöknél általában feketék; világosaknál jellemzően sárgásak, van, hogy a belőle távozó váladék megfesti a környező szőrszálakat. Azért harapdálja és kaparja rendszeresen ezt a területet, hogy a benne lévő sejteket a váladék termelésére késztesse, így beborítva minden tárgyat egyedi illatával, ha hozzájuk dörgölődzik. Aggodalomra semmi ok, ez mindennapos a hörcsögök világában, kezelést egyáltalán nem igényel, hiszen ez természetes folyamat. Eltűnni ugyan sosem fog, hiszen ez a hörcsöglét része. Üdvözlettel: Rózsa Nikoletta (Nitta)
Mindenképpen tessék állatorvost felkeresni és a kutyát ill. a duzzanatokat megvizsgáltatni! E nélkül ugyanis csak találgatni lehet a szóba jöhető több lehetőség között, aminek semmi értelme nincsen. Daganat és daganat között is hatlamas eltérések vannak és lehetnek, így anélkül, hogy pontosan tudnánk, milyen elváltozás van ennek a duzzanatnak a belsejében, nem igen lehet véleményt alkotni. Mindenképpen arra kellene törekedni, hogy mielőbb legyen pontos diagnózis.