4326. Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy kutatócsoport
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Tigris, oroszlán és hópárduc génjeit térképezte fel egy nemzetközi kutatócsoport, hogy a veszélyeztetett fajok védelmét elősegítsék.
Maui-delfinÚj-Zéland egyik nemzeti kincsének számító állata, a Maui-delfin a kihalás szélére sodródott az ország kormányának tétlensége miatt.
A legtöbb porckorong sérülés a hát középső, vagy attól hátrább helyeződő háti tájékon következik be, de előfordulhat a nyaki szakaszon is. A háti szakaszt érintő elváltozás gyakran súlyos fájdalom nélküli bénulást okoz, míg a nyaki szakaszon bekövetkező sérülés általában súlyos fájdalommal jár, bénulásos tünetek nélkül.
A fogkövesedés nemcsak szájhigiéniai problémát, ínygyulladást okoz, hanem a gyulladásos ínyen keresztül a vérkeringésbe is bejutó kórokozók akár távoli szervekbe is eljuthatnak. Az ínygyulladás első tünete a kipirult, vérzékeny ínyszél. Az idült ínygyulladásnál már visszafordíthatatlan ínysorvadás is kialakulhat.
Az év természetfotósa pályázat minden évben tömegeket mozgat meg, jelentkeznek profik és amatőrök egyaránt. Nézzetek meg pár csodás képet!
Kedves Olvasónk, írtunk már erről, a választ a cikkben találja: http://www.haziallat.hu/kutya/viselkedes/kutya-viselkedes-hempereg-fetreng/1721/
Ez a hirtelen időjárás változás az állatokat is lomhává, lustábbá teszi/teheti- persze ez egyedfüggő is. Azonban ennek pár nap alatt múlnia kell - ha nem múlik vagy esetleg más is jelentekzik - láz (ilyenkor szinte süt a nyuszi füle), hasmenés akkor azonnal orvoshoz kell vinni. Ha nincs ilyen, de továbbra is ilyen a nyuszi akkor is meg lehet nézetni - most adj neki több vitaminban gazdag zöldet.
Kedves Gazdi! Mivel nincs diagnózis (a vizelet savassága nem indokolja a tüneteket!), ezért el kellene vinni a kutyát az állatorvoshoz és ő majd összerakja a komplett vizsgálati sorból a diagnózist. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc
Nyugodtan be lehet tenni a kölyköket és az anyát a kutyaházba,nem fog az anyakutya bántani ezért és a kölykeit sem fogja otthagyni.A földbe ásott gödröt pedig be kell temetni hogy ne tudjon oda viszzamenni
Lehet méhgyulladás is, úgyhogy keressen fel egy állatorvost. Szükség lenne hasi ultrahangos vizsgálatra, amennyiben ez rendben, vérlaborra... Ami a második kérdést illeti, ha jól tudom nem lehet korlátlan számban állatot tartani. Ezügyben, ha problémái adódnak vegye fel a kapcsolatot az illetékes önkormányzattal és/vagy egy jogásszal.