4336. Láttál már papagájt macskával játszani?
Bármennyire is hihetetlen a macska és a papagáj jól ki tud jönni egymással. Persze az óvatosság sosem árt, legyünk mindig a sarkukban, ha együtt játszanak!
Bármennyire is hihetetlen a macska és a papagáj jól ki tud jönni egymással. Persze az óvatosság sosem árt, legyünk mindig a sarkukban, ha együtt játszanak!
Spongya Bob megér egy pillantást, ritkán látni ilyen hatalmas cicót! Csekély 30 font, azaz 13,61 kg!!! Éppen új otthont keres..
A legtöbb állattartó tudja, hogy a kutyák körülbelül 8-10, a macskák pedig 12-14 évig élnek. De mi a helyzet a halakkal? Amikor úgy döntünk, hogy beszerzünk egy-két halat otthonra, többnyire nem gondolunk azok várható életkorára.
Elképzelhetetlen barátság szövődött egy elefánt és egy kutya között, nézzétek meg videón!
Igazán szoros ember-állat kapcsolat főként a társállatokkal alakul ki. Ők részeivé válnak mindennapjainknak. A társállatok elfogadják gazdájukat olyannak, amilyen, mindig örülnek neki, külseje nem számít számukra.
Kedves Ákos! Ha a nyuszi kedve jó, akkor a vizelet színe a takarmánytól változhat. Narancssárga a répától lehet- ilyenkor akár a bogyók is narancssárgák lesznek. Azt látom, hogy sok zöldséget nem kap a nyuszi. Én azt tanácsolnám, hogy a sok mag mellé több zöldséget kapjon. Mert a vizelet besűrűsödése- így a szín változása is- lehet ettől. A sok mag mellé kell a saláta, káposzta, répa. (a napokban küldök majd a magazin felé cikkeket, amiben benne van milyen zöldséget, gyümölcsöt és gyógynövényt adhatunk a nyuszinak). Azonban!!! Olvastam, hogy krumplit is kap a nyuszi. Mindegy milyen formában, krumplit nem szabad adni neki, abban méreganyagok vannak- a nyúl számára- tehát a vizelet elváltozása akár ettől is lehet. Ezért most kapjon lédúsabb gyümölcsöket, zöldséget - alma, saláta- így kicsit átmossa a beleit. Ezektől hízni nem fog, csak többet fog pisilni (és persze vitaminokat is tartalmaz), mert a nyúl a vitaminbélsárból nem vesz fel mindent főleg a B vitaminokhoz jut hozzá. Ha betegségtől lenne, akkor a nyúl viselkedésén is látszódna. És persze akár láza, levertsége is lenne. A krumpli és a hagymás növények mérgező anyagokat tartalmaznak a nyúl számára.:) Nem lesz tőle baja, de ezután ne kapjon.:) Remélem már jobban van azóta a nyuszi.:)
Konkrét elképzelés esetén (mely fajokra gondolt, egyedszám, mekkora hely áll rendelkezésére stb.) könnyebben tudnék Önnek segíteni.
Üdvözlöm, A torok tájék és a nyak alakulása alapján valószínűleg hím lesz, a kép szerint, de biztosat nehéz mondani... Üdv-Éva
A nyálzás, fogíny- vagy száj nyálkahártya gyulladása vírusos és baktériumos fertőzés következménye is lehet. A gennyesedés minden bizonnyal baktériumos szövődmény miatt alakult ki. Mindenesetre jó lenne kideríteni, mi van a tünetek hátterében (akár fogkő is lehet), és ennek megfelelően kell a terápiát megválasztani. Mindegyik macskát sürgősen megmutatnám állatorvosnak.
Előfordul álvemhesség a nyulaknál. És persze lehetséges hogy a bak sem megfelelő. (ha ugyanazzal a bakkal párosodott, próbálj most egy másikkal szaporítani). Azonban, ha ezután sem születnek fiókák, akkor érdemes orvossal megnézetni a nyulat. Sajnos, ha sokszor lesz álvemhes az anya, az méhgyulladáshoz vezethet, és ivartalanítást von maga után. Ezt azonban csak orvos tudja megállapítani. Próbálj most egy másik bakot, aztán ha nem sikerül, akkor orvoshoz kéne fordulni.:)