4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Húgyúti betegsége van a kutyának vagy cukorbeteg. Csak egy (másik) állatorvos vizsgálata, laborvizsgálattal adhat pontos választ a kiváltó okokra.
A feltett kérdés ebben a formában szinte megválaszolhatatlan. Nem tudjuk ugyanis, hogy egyben nyelte-e le a kutya, vagy esetleg szétrágta? De ugyanúgy nincsenek információk a kutyáról sem. Nem tudjuk, hogy produkál-e már valamilyen tünetet, ami arra utalhatna, hogy esetleg baj van. Úgyhogy én ezek alapján most azt mondom, hogy vigye állatorvoshoz.
Kedves Gazdi! Azonnal vigyék állatorvoshoz, célszerű lenne olyanhoz vinni, aki meg is vizsgálja, nem csak telefonon ad tanácsot...
Kedves Kata! A macskák szőrzetének regenerációja több hónapot is igénybe vehet. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor
Kedves Gazdi! Ez nagyon kevés információ... Volt már féregtelenítve, kapott oltást? Ha ezek egyike sem történt még meg, akkor vigyék állatorvoshoz! Kivizsgálás szükséges!