4371. A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
A kutyák emberre irányuló szociális viselkedését befolyásolja, hogy az oxitocinra (kedvelt nevén "szeretethormon") érzékeny receptorfehérje mely genetikai változatait hordozzák.
Miniszteri kitüntetést kapott kedden a cseh hadsereg Athos nevű németjuhásza, amely 2012 afganisztáni bevetése során súlyos sebesüléseket szenvedett.
A túzok (Otis tarda) hazánk és Európa legnagyobb termetű röpképes madara, a pusztai táj szimbóluma. Nyugat-Európa legtöbb országából kipusztult.
Akár egy emberöltő alatt kipusztulhatnak a nagymacskák, ha nem teszünk hatékony lépéseket a védelmükben!
Magyarországon készített exkluzív felvételeket a National Geographic Channel, a Dunát egyedülálló módon bemutató sorozatának részeként.
Üdvözlöm! A kép alapján szerintem egy gyógyuló seb lehet. Egy égés (túl közel volt a melegítőhöz), vagy esés következtében jött létre és már gyógyulóban van. Ha azonban terjed, növekszik, akkor azonal specialista állatorvoshoz kell vinni!
Kedves kérdező! A videó sokat segítene. Esetleg az alapítvány oldalán el tudja nekünk küldeni. Ha hátrafelé esik/ugrik, mintha szaltózni akarna, az backflipping-szindróma, ami egy idegrendszeri betegség, és a beltenyésztés okozza. Sajnos a kereskedésekben/szaporítóknál szinte mindig beltenyésztettek az állatok, ezért sem szabadna onnan vásárolni. Ezzel nem lehet mit tenni, nem gyógyítható. A helyét érdemes úgy kialakítani, hogy ne tudjon meggsérülni, ha hátradobja magát, ne tudjon emeltről lezuhanni stb. Ha nagyon gyakoriak a szaltók, mondhatni állandók egész nap, akkor a leghumánusabb az eutanázia. Ha nem hátravágódik, hanem oldalra dől, vagy másképp dobaj el magát, az egyéb betegségre utalhat, amivel egy hozzáértő egzotikus állatorvost kellene felkeresn mihamarabb. Írjon bátran, ha tudunk segíteni! Ilyen jutalomfalattal kínáld hörcsögöd!
Üdvözlöm! Ellenőrizni kell a tartási körülményeket: hőmérséklet (ez a legfontosabb), UV izzó jó-e stb. HA minden stimmel akkor el kell vinni specialista orvoshoz azonal, mert a hüllőknél elég gyors lefolyású betegségek is vannak. Még több agáma>>
Tiszteletem! A képen egy erdei sikló hullája van. Még több sikló>>
Kedves László Ez olyan probléma, ami valószínüleg elég összetett és a leírt tünetek csak a jéghegy csúcsa. Ezért azt javasolom, hogy forduljanak viselkedési problémákat kezelő kiképzőhöz vagy ezzel foglalkozó kutyaiskolához, ahol meg lehet nézni a viselkedést és az alapján kezelni a problémát Sugár Péter Városi Kutyák Iskolája Kutyák viselkedészavarai: az élelem-birtoklási agresszió A kutyák szociális viselkedésének genetikai háttere