4401. Kedvelt és gyakori akváriumi vízinövények
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
A növények fontos alkotórészei az akvárium dekorációjának, különösen édesvizekben.
Tőlünk pár száz kilométerre nyugatra, az Alpok legelőin évszázadok óta legel egy juhfajta mely szépségével és számos jó tulajdonságával mostanában kezdi meghódítani a hobbi juhtartók szívét.
Rendhagyó örökbefogadó napot rendez az Illatos úton a Vigyél Haza Alapítvány és az Állategészségügyi Szolgálat: idén először házhoz viszik a gyepmesterek az örökbe fogadott kutyákat új gazdáiknak szombaton.
A világon elsőként sikerült jeladót ültetni egy felnőtt, több mint öt méter hosszú nagy fehércápába (Carcharodon carcharias) Ausztráliában a cápamegfigyelési program keretében. Szakemberek szerint ez nagy áttörést hozhat a cápakutatás terén.
Történelmi pillanat Vietnamban: a WWF szakembereinek 15 év után először sikerült lencsevégre kapni az ázsiai unikornisnak nevezett szaolát.
A kutyájuknak a leírás alapján valószínűleg hasvízkór nevű betegsége van. A hasvízkór idült szívbetegség vagy idült májelváltozások, vagy mindkettő együttes hatásárára alakul(hat) ki. A laborlelete alapján szerintem a májával is probléma lehet (nem is kicsi). A hasvízkór kezelése nem egyszerű, gyakorlatilag folyamatosan kell kezelni élete végéig ahhoz, hogy az állapota elfogadható szinten legyen. Részleteket a kezelő állatorvossal kell megbeszélni.
A kép kicsit homályos, úgyhogy nehéz megítélni... Ha eddig nem jutottak egyről a kettőre, akkor javasolnám, hogy az eddig használt gyógyszerek listájával (és a cicával) forduljanak egy szemészetben jártas kollegához. Valószínűleg herpes-vírusos (vagy Chlamydiás) kötőhártya- és szaruhártyagyulladásról van szó (előbbinek a kezelése elég problémás), de lehet ez egy zöldhályog is... Ha hosszabb időbe kerülne, míg szakavatott kollegához jutna, akkor addig a Rifampicin szemcseppet (ezt majdnem biztos nem kapta még a cicus, szemkenőcsöt nem használjon!) javasolnám, de ha erre mégis javulna, akkor is feltétlen szükséges lenne az a szemészeti vizsgálat...
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiscicát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek.
Kedves gazdi! Amennyiben a macska az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés. Egy felelős állattartó, ha beteg az állata -csakúgy mint a gyereke - akkor orvoshoz viszi!
A tünet feltehetően chlamydia eredetű. Erre utal az is, hogy a felületi kezelés után ismételten jelentkezett.Pontos diagnózist labor vizsgálat adhat. Esetlegesen tályog is kialakulhatott. Egyéb vizsgálat nélkül tetran alapú kenőcsöt kellene alkalmazni külsőleg, egyidejüleg szélesspektrumú, tetran hatóanyagú antibiotikum itatásával(etetéssel). Pl.Tetracyklin. Túladagolásra vigyázni kell, miként arra is, hogy a szükséges mennyiséget megkapja. A kezelési idő12-14 nap.