4406. Willie a vécépapír-mágus cicó
A legtöbb cicó imád a WC-papír gurigával játszani, ebben nincs semmi különös. Willie azonban más, ő nem csak letekeri a vécépapírt...
A legtöbb cicó imád a WC-papír gurigával játszani, ebben nincs semmi különös. Willie azonban más, ő nem csak letekeri a vécépapírt...
Vadon élő hím majmot figyeltek meg és filmeztek le, miközben haldokló társát gondozta - számolt be az esetről kedden a BBC News.
A kullancsok fokozott számban támadnak idén – nem volt ugyanis fagyos, hideg tél, amely kiirthatta volna őket az elmúlt hónapok során.
A Londoni Zoológiai Társaság és a Yale Egyetem szakemberei összeállították a kihalás által leginkább fenyegetett ritka madarak százas listáját.
Rossz magyar szokás, hogy ilyenkor húsvéti élő nyúllal lepjük meg gyermekeinket, sokszor bele sem gondolva, hogy mi lesz az állat sorsa az ünnep elmúltával.
A leírt tünetek sok mindenre, így például emésztőszervi megbetegedésre, a hasnyálmirigy vagy a hashártya érintettségére is utalhatnak. A kutya azonnali, alapos kivizsgálását javaslom. Tanácsom, hogy keressen fel vele egy homeopata állatorvost, aki majd a szükséges kiegészítő vizsgálatokat (vér, UH, stb.) is elvégezteti. Címlistát a www.homeopata.hu oldalon talál. Megtisztelne, ha tájékoztatna az eseményekről.
A bőrbetegség neve: hot-spot, ami angolul annyit tesz forró folt, magyarban is ezt használjuk rá. Általában bakteriális eredetű bőrgyulladás, amely kiváltója valamilyen helyi bőr-ellenállását csökkentő tényező, pl. megázás, fürdés, nyalogatás. Esetleg contact allergia is lehet a háttérben. Javaslom a kutya időszakos gyógysampoonos fürdetését, főleg abban a periódusban amikor várható a jelentkezése. Használható samponok: LACTODERM, MELADERM, ezek állatpatikákban kaphatók. Így talán megelőzhető!
Ilyen tüneteket leggyakrabban gombásság és atkásság okozhat, ezért komplex kezelésre van szükség (injekció, megfelelő gombaellenes készítmények, vitaminok). Azt javaslom, hogy vigye a hörcsögöt állatorvoshoz!
Nagyon valószínűnek tartom, hogy a neonhal uszonyrothadásban szenved! Ezt a betegséget azok a baktériumok okozzák, amelyek minden akváriumban jelen vannak! Egészséges halakat nem fertőzhet meg a betegség, csak a gyengébb egyedeket. Valószínűleg a beteg halakat stressz éri nap mint nap, vagy pedig az akvárium kissé túlzsúfolt! Az akvárium vizét, egy bizonyos "Sera Baktopur Direct" elnevezésű szerrel kell rövid időn belül kezelni! A kezelés 4-5 hét alatt teljesen rendbehozza a beteg egyedeket.
A csőr szarukávájánál és a lábon élősködők előfordulhatnak a papagájon. Ez vezet pl. az ún. meszes láb kórképhez. Helyi ecseteléssel kezelhető, de javaslom, hogy vigye orvoshoz.