4426. Két vörös macskamedve érkezett a debreceni állatkertbe
A nemzetközi fajmegmentési program keretében két vörös macskamedve (Ailurus fulgens), más néven kis panda érkezett a Debreceni Állat- és Növénykertbe.
A nemzetközi fajmegmentési program keretében két vörös macskamedve (Ailurus fulgens), más néven kis panda érkezett a Debreceni Állat- és Növénykertbe.
2014. május 14-én az Magyar Madártani Egyesület (MME) munkatársához érkezett Nagyhalászból a telefonos bejelentés, hogy a Hunyadi utcában egy elpusztult gólyát találtak. Mivel feltételezték, hogy a híres webkamerával megfigyelt fészekből a tojó (Hajnal) lehet az áldozat, ezért arra kérték az élő közvetítés nézőit, hogy kísérjék figyelemmel, érkezik-e váltás a bekamerázott fészekhez.
A Vetera-DDW-25 állatgyógyászati készítmény minden eddiginél hatékonyabb és egyben kíméletesebb eszközt kínál a kisállatok daganatos betegségeinek a kezelésére.
A sokat látott méhészek is meghökkentek az Algyő egyik külterületén fára telepedett gigantikus méretű méhcsalád láttán.
A kutyák és macskák esetében a betegségek nagyon sokszor okoznak szemmel is jól látható tüneteket a bőrön és a szőrzeten. Ismerje meg a kiváltó okokat, a tüneteket, a kezeléseket!
A kutyájuknak a leírás alapján valószínűleg hasvízkór nevű betegsége van. A hasvízkór idült szívbetegség vagy idült májelváltozások, vagy mindkettő együttes hatásárára alakul(hat) ki. A laborlelete alapján szerintem a májával is probléma lehet (nem is kicsi). A hasvízkór kezelése nem egyszerű, gyakorlatilag folyamatosan kell kezelni élete végéig ahhoz, hogy az állapota elfogadható szinten legyen. Részleteket a kezelő állatorvossal kell megbeszélni.
A kép kicsit homályos, úgyhogy nehéz megítélni... Ha eddig nem jutottak egyről a kettőre, akkor javasolnám, hogy az eddig használt gyógyszerek listájával (és a cicával) forduljanak egy szemészetben jártas kollegához. Valószínűleg herpes-vírusos (vagy Chlamydiás) kötőhártya- és szaruhártyagyulladásról van szó (előbbinek a kezelése elég problémás), de lehet ez egy zöldhályog is... Ha hosszabb időbe kerülne, míg szakavatott kollegához jutna, akkor addig a Rifampicin szemcseppet (ezt majdnem biztos nem kapta még a cicus, szemkenőcsöt nem használjon!) javasolnám, de ha erre mégis javulna, akkor is feltétlen szükséges lenne az a szemészeti vizsgálat...
Gyakori hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiscica hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiscica korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiscicát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek.
Kedves gazdi! Amennyiben a macska az elhullását követeően nem lett felboncoltatva, és nincs a boncolási eredményről megfelelő jegyzőkönyv a birtokukban, akkor esélytelen a kérdés. Egy felelős állattartó, ha beteg az állata -csakúgy mint a gyereke - akkor orvoshoz viszi!
A tünet feltehetően chlamydia eredetű. Erre utal az is, hogy a felületi kezelés után ismételten jelentkezett.Pontos diagnózist labor vizsgálat adhat. Esetlegesen tályog is kialakulhatott. Egyéb vizsgálat nélkül tetran alapú kenőcsöt kellene alkalmazni külsőleg, egyidejüleg szélesspektrumú, tetran hatóanyagú antibiotikum itatásával(etetéssel). Pl.Tetracyklin. Túladagolásra vigyázni kell, miként arra is, hogy a szükséges mennyiséget megkapja. A kezelési idő12-14 nap.