4456. Nemzetközi Macskakiállítás 2015. február 7-8.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
A Magyar Macskamánia Egyesület, Nemzetközi Macskakiállítást rendez a 2015. február 7-8-án, Budapesten a Lurdy házban.
Hosszúnyakú, vélhetően 160 millió éves dinoszaurusz maradványaira bukkant egy nemzetközi kutatócsapat a délnyugat-kínai Szecsuán tartományban – számolt be a felfedezésről a sina.com kínai hírportál.
Zsiráfborjú született a Fővárosi Állat- és Növénykertben, aki gondozóitól az Ikinya nevet kapta. A hím zsiráf első lábraállásakor 170 centi magas volt, öt nap alatt azonban több mint tíz centit nőtt.
A barna medvék február elejéig általában téli álmukat alusszák. Ilyenkor azonban elérkezik az idő az első időjárás-próbára, kimerészkednek barlangjukból. Ha február első napjaiban az időjárás kellemes, sőt, napos, akkor bizony a medvék meglátják árnyékukat, megijednek tőle, és rögvest vissza is bújnak! – tartja a népi hagyomány.
Képesek hangjelzéseik megváltoztatására a csimpánzok, ha idegen csoportba kerülnek, hogy jobban megértessék magukat új társaikkal - derítették ki brit kutatók az edinburghi állatkertben tanulmányozva két majomközösséget, amelyek korábban egymástól távol éltek.
Nagyon nehéz így megítélni, hogy mi is lehet a baj. Nem tudom például, hogy milyen korú a papagáj? Ilyen probléma több okból is előfordulhat, egy lehetséges ok például az "edzés" hiánya. Ilyenkor már rövid út megtétele után is elfárad a madár, csak ül és piheg. De okozhatja a repülés képtelenségét belső szervi betegség is vagy hasűri daganat. Nem ijesztgetni akarom, ezért azt tanácsolnám, hogy személyesen kellene egy állatorvosnak megmutatni a papagájt.
Túl sokat ilyenkor már nem lehet tenni. Az azonnali Betadine-os fertőtlenítés nagyon hasznos a későbbi fertőzések megelőzése végett. Érdemes meleg (langyos) helyen tartani (esetleg infralámpa, de csak távolról, vagy egy sima izzó is megteszi). Meg lehet majd próbálni cseppentőből vizet adni a gyíknak (nehogy kiszáradjon), illetve később, ha erőre kap, az etetéssel is próbálkozhat, de sokszor eledelt nem fogadnak el fogságban. Ha már teljesen jól van, célszerű szabadon engedni. (Sajnos sokszor ilyen sérülések után el is pusztulhatnak a gyíkok.)
zt ajánlanám, hogy a "tekit" mindenképpen vigye el állatorvoshoz, hogy alaposan megvizsgálja, mitől dagadhatott be a szeme. Több oka is lehet, amit így távolból nehéz lenne megítélni. (Pl. Ca- és D-vitaminhiány, sérülés, kötőhártya gyulladás, stb.) A sárgafülü teknősöm egy pár napja nem tudta kinyitni a szemét. Nagyon aggódom érte, mit tegyek? A teknősömnek begyulladt a szeme, nem tudja kinyitni. Hogyan kezeljem?
Fontos lenne tudni azt is, hogy milyen teknőcről van szó (vízi vagy szárazföldi?), mert enélkül nehéz találgatni, hogy mi lehet a baja. (Gombás fertőzés is lehet például.) Ha napok óta nem eszik és levert, mindenképpen azt ajánlanám, hogy vigyék állatorvoshoz, mert ilyenkor már injekciós kezelés (gyógyszerek, infúzió, vitaminok) is szükséges egy alapos vizsgálat után.
Gőtéket fogságban tubifexszel, élő vörösszúnyog lárvával, lisztkukaccal, stb. lehet etetni. Ezeket mind állatkereskedésekben lehet beszerezni. Ott biztos tudnak még egy-két használható ötlettel szolgálni.