4476. Kisfilm a felelős állattartásról
Gift, vagyis Ajándék - ezzel a címmel terjed az interneten egy megható magyar kisfilm, ami a felelős örökbefogadásra és állattartásra hívja fel a figyelmet.
Gift, vagyis Ajándék - ezzel a címmel terjed az interneten egy megható magyar kisfilm, ami a felelős örökbefogadásra és állattartásra hívja fel a figyelmet.
Átadták a borjúfókákat és pápaszemes pingvineket bemutató látványmedencéket és építményeket szombaton a Veszprémi Állatkertben.
Az érdeklődőknek látványosság, a sérült állatok számára azonban a túlélés egyetlen esélyét jelenti a hét végén átadott jászsági Sasközpont - mondta el a Természetvédelmi Őrszolgálat Hortobágyi Nemzeti Park Igazgatóságának (HNPI) tájegység-vezetője hétfőn az MTI-nek.
Négy héten belül hat katta (Lemur catta), vagyis gyűrűsfarkú maki született a Nyíregyházi Állatparkban.
A termesztett kultúr- és a vadon élő növények jelentős része nem teremhet, nem létezhet beporzást végző állatok, kontinensünkön elsősorban rovarok, közöttük is főleg a különböző méhfajok nélkül. Sajnálatos módon az élőhelyek átalakítása egyre inkább fenyegeti ezeknek a pollinátoroknak a létét is.
Kedves Andru! A nyuszik vizelete két dolog miatt lehet narancssárga. Vagy kevesebb vizet kapott, ivott és kicsit sűrűbb lett a vizelet. Ez forgácson ilyen érzetet kelt. vagy ha a tápban volt sárgarépa. Esetleg kapott a nyuszi. Ha nem szokott hozzá, vagy sokat evett ettől is lehet ilyen színű. Semmi gond nincs ezzel:) Azonban ha véres és nem narancssárga- a vért nem lehet összekeverni- akkor rögtön orvos... Remélem azóta már szépen pisil a nyuszi... Szép Estét Gabi
A leírt visszafogottság és lelassulás legvalószínűbb okának a leírtak alapján én is az álvemhességet tudnám gyanítani. (Főleg akkor, ha 2 hónapon belül volt a legutolsó tüzelése.) De emellett akár bármi más baja is lehet, de ezt így sajnos nem lehet véleényezni. Ha nem javul 1-2 nap után sem, akkor további vizsgálására lenne szükség, de az Önök helyében inkább elvinném egy olyan rendelőbe ahol alaposan ki tudják vizsgálni.
Bár a fotók minősége némi kívánnivalót hagy maga után, úgy tűnik jóindulatú (nem valódi) daganatos megbetegedésről (epulis) van szó. Érdemes mielőbb eltávolíttatni.
Kedves Bíborka, A leírt változatos a takarmányozás valóban változatos ennek ellenére nem megfelelő egy teknős számára.. kevésbé változatos ámde megfelelő takarmánnyal nem jutottak volna el erre a szintre.. Érdemes lenne felkeresni egy hüllőkkel foglalkozó állatorvost és kezelni az állatot... Üdvözlettel -Éva
Üdvözlöm, valószínűleg az esélyein nagyot dobna, ha látná egy állatorvos, diagnosztizálná és kezelni kezdené...... diagnózis nélkül nehéz kórjóslatot mondani... Üdv-Éva