4486. Kutyameleg van? Irány a kutyastrand! Mennyibe kerül 2023-ban?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Egyre felkapottabb téma, hogy a kutyások hol strandolhatnak együtt kedvenceikkel, hivatalosan hol engedhetik őket a vízbe. De mennyibe kerül 2023-ban és hol találhatóak?
Immáron tradicionális a minden évben megrendezésre kerülő DOG CHOW Kutyasport Majális, amely ezúttal mérföldkőhöz érkezett: Magyarország adhat otthont a gyereknapi hétvégén megrendezett kétnapos Európa Bajnokságnak, melyre több mint 10 országból várhatóak négylábú és kétlábú nevezők.
A hétvégén elhúny a Föld legöregebb pandája Jie Jie, aki emberi években számolva 114 évet él.
A hirtelen jött tavaszi meleggel és a csapadékosabb időjárás beköszöntével együtt kezdetét vette a szúnyogszezon. A szúnyogok nemcsak kellemetlenek, hanem felelősek az egyik legsúlyosabb állatbetegség, a szívférgesség kórokozójának terjesztéséért is. A fertőzés a kutyák, a macskák és a vadászgörények esetében is végzetes kimenetelű lehet. A gazdiknak érdemes odafigyelniük, hogy biztonságban tudhassák kedvenceiket és saját magukat!
Csaknem ötven év után újra láthatók havasi mormoták (Marmota marmota) magyar állatkertben: a Szegedi Vadasparkba Amszterdamból érkezett egy négyfős csapat – tájékoztatta Veprik Róbert igazgató az MTI-t kedden.
A rozella tojó tolltépős. Ha a régi hasábkalit és szabadság megszűnt, helyette a képen látható kis alapterületű kerek ketrecben van, akkor ne keresse tovább a probléma okát. A rozellák ideiglenes elhelyezésére alkalmas egy kb. 70 cm hosszúságú kalit két, egymástól a lehető legtávolabb, úgy elhelyezett ülőrúddal, hogy ne törjön a madár faroktolla. Ha a hely állandó, vagy a további tüneteket kerülendő, párt kap, úgy a méteres hosszúság mindenképpen ajánlott.
Kedves Gazdi! Ilyen tünetek bizony előfordulhatnak a védőoltás beadása után, de egy-két napon belül nyomtalanul eltűnnek. Ha mégsem szűnnének a tünetek, akkor mindenképpen javaslom, hogy vigye vissza a kutyust az állatorvoshoz, ahol kapta a védőoltást!
A csípőizületi vápa hiánya semmiféle táplálékkiegészítővel nem pótolható vagy javítható. Ebben az esetben a legeredményesebb megoldás valóban a csípő protézis lenne. Amennyiben ennek anyagi következményeit nem tudják vállalni, ha az állatnak fájdalma, illetve erős sántasága van, szóba jöhet a combcsont fejének eltávolítása, melyet követően álizület képződik. Ebben az esetben fájdalom nem lesz, és lassú járás esetén sántaság sem valószínű. Az ilyen műtéten átesett állat természetesen kevésbé terhelhető.
Tollképződési zavart okozhat hiánybetegség (pl. cink, vagy jód hiány, aminosavak hiánya), esetleg májfunkciózavar (ennek hátterében mérgezés is lehet). Galambok, papagájok esetén a legtöbb ilyen esetet az egyre elterjedtebb cirkóvírusok okozzák, de azzal kapcsolatban, hogy hasonló vírus megjelenhet-e ludaknál, nincs tudomásom. Ha emelt szintű fehérje pótlás(állati eredetű), ásványianyag, nyomelem kiegészítés nem hoz pár hét alatt látható eredményt, úgy röntgen, vérvétel szükséges a betegség okának feltárásához.
Nem tudom, miből következtet arra, hogy túl sok a kutya gyomorsava. Talán gyakran hány , amikor nincs semmi tartalom a gyomrában? Ez esetben jobb lenne megvizsgáltatni állatorvossal, mert a hányásnak rengeteg oka lehet. Amiket leír, sem egyértelmű jelek a gyomorsav-túltengésre. Volt erre vonatkozóan konkrét vizsgálat, vagy csak tipp? Ha a tápok közül prémium kategóriájút választ (ezek a drágább tápok), és életkorának, testméretének megfelelő típust etet a kutyával megfelelő mennyiségben, emellett normális állagú a kutya bélsara és jó a kondíciója, akkor nem lehet baj a táppal. Előfordulhat táplálékintolerancia, táplálék allergia természetesen a legjobb tápok esetében is. Ilyenkor viszketegség, szőrhullás, bőrelváltozások és hasmenés a vezető tünetek. Ez irányban is egy állatorvosi vizsgálat segítene.