446. Lehet egy macska is jól nevelt?
A macska erős egyéniségű, független, önálló és kíváncsi teremtés. Pont ezt szeretjük benne, és pont ezért tudnánk néha a falra mászni tőle... Vajon egy macskát meg lehet tanítani a helyes viselkedésre?
A macska erős egyéniségű, független, önálló és kíváncsi teremtés. Pont ezt szeretjük benne, és pont ezért tudnánk néha a falra mászni tőle... Vajon egy macskát meg lehet tanítani a helyes viselkedésre?
Egy macskának nem nehéz meglepetést okozni. Na de egymás után ennyiszer?
Nem az emberek az egyedüli lények, akik szeretik a nyarat. A kutyák is odavannak a melegért, a természetért, a zöldért és az illatokért!
Ha felhördülünk, ha nem, ez a kegyetlen valóság. A kínaiak komoly összegeket fizetnek azért, hogy macskahúst ehessenek az étteremben úgy elkészítve, ahogyan azt csak a kínai szakácsok tudják.
Az amerikai bobtail egyike a legújabb és a relatíve ismeretlen fajoknak. A 60-as években jelent meg és sikerült magára vonnia a figyelmet...farkincájának köszönhetően.
A jelölés általában megszüntethető ezzel a beavatkozással, azonban ezt tartási körülmények is befolyásolhatják, így néhány állatnál ez megmarad. Üdvözlettel, dr. Puskás Gábor.
Üdvözlöm! A veszettség valóban járhat nyálzással is, ám számos egyéb betegség is okozhat hasonló tünetet (mérgezések, szájüregi problémák, egyéb idegrendszeri zavarok, stb). Veszettség esetén rángógörcsök, bénulás, öntudatlan állapot is jelentkezne. Javaslom, ha saját (akár befogadott) macskáról van szó, vigyék állatorvoshoz, hogy megvizsgálhassa, azonban jelezzék, ha nem oltott az állat, és hogy ilyen tüneteket tapasztaltak. Az állatorvos feladata és kötelessége a vizsgálat után kimondani a veszettség gyanúját (ha megalapozottnak gondolja). Ez azonban hatósági eljárást von maga után (karantén, megfigyelés, a macskával érintkezett emberek összeírása, stb).
Véleményem szerint az utóbi megoldás a jobb. Üdv
Kedves Eszter, ha Cirmi bolhás, annak az az oka, hogy kint mászkál és a többi macskától nagy eséllyel elkapja. Próbáld ki Frontline-t, hátha beválik.
Kedves Anett! A cicák nagyon érzékeny állatok! Bármilyen kis változás (új jövevény a családban, átalakítás, költözés!! ) kiválthat viselkedészavart. Keresse meg állatorvosát, mert az esetek nagy részében egy Feliway nevű készítmény segíthet a probléma megoldásában.