446. Mennyire szeretik a kutyák a Mammutot?
Nagyszerű érzés minden gazdinak, hogy nem kell kedvencét a kocsiban hagynia legalább egy hétvégén, amíg ügyes-bajos dolgait intézi az üzletközpontban.
Nagyszerű érzés minden gazdinak, hogy nem kell kedvencét a kocsiban hagynia legalább egy hétvégén, amíg ügyes-bajos dolgait intézi az üzletközpontban.
Jól mutat a csiga az orgonán, nem?! Ha kíváncsi vagy a májusi nyertes fotóra és a nyereményre, olvass tovább!
Az ember a legkülönbözőbb okok miatt szeretne egy kutyát - de az okok közül is kiemelkedik az, hogy csak úgy, minden különösebben fontos cél nélkül szeretnénk, hogy ott ugrándozzon a lakásunkban...
Az óriáskígyók leginkább gyönyörű színezetükkel és érdekes életmódjukkal varázsolják el az embereket, azonban nem minden faj való lakásba. Nézd meg, kit vihetsz haza!
A törpepapagáj nem mindig olyan kedves, mint ahogy azt a neve sugallja: "lovebird", ha megorrol a társára, agyonveri vagy megcsonkítja...
Nagyon nehéz így megítélni, hogy mi is lehet a baj. Nem tudom például, hogy milyen korú a papagáj? Ilyen probléma több okból is előfordulhat, egy lehetséges ok például az "edzés" hiánya. Ilyenkor már rövid út megtétele után is elfárad a madár, csak ül és piheg. De okozhatja a repülés képtelenségét belső szervi betegség is vagy hasűri daganat. Nem ijesztgetni akarom, ezért azt tanácsolnám, hogy személyesen kellene egy állatorvosnak megmutatni a papagájt.
Túl sokat ilyenkor már nem lehet tenni. Az azonnali Betadine-os fertőtlenítés nagyon hasznos a későbbi fertőzések megelőzése végett. Érdemes meleg (langyos) helyen tartani (esetleg infralámpa, de csak távolról, vagy egy sima izzó is megteszi). Meg lehet majd próbálni cseppentőből vizet adni a gyíknak (nehogy kiszáradjon), illetve később, ha erőre kap, az etetéssel is próbálkozhat, de sokszor eledelt nem fogadnak el fogságban. Ha már teljesen jól van, célszerű szabadon engedni. (Sajnos sokszor ilyen sérülések után el is pusztulhatnak a gyíkok.)
zt ajánlanám, hogy a "tekit" mindenképpen vigye el állatorvoshoz, hogy alaposan megvizsgálja, mitől dagadhatott be a szeme. Több oka is lehet, amit így távolból nehéz lenne megítélni. (Pl. Ca- és D-vitaminhiány, sérülés, kötőhártya gyulladás, stb.) A sárgafülü teknősöm egy pár napja nem tudta kinyitni a szemét. Nagyon aggódom érte, mit tegyek? A teknősömnek begyulladt a szeme, nem tudja kinyitni. Hogyan kezeljem?
Fontos lenne tudni azt is, hogy milyen teknőcről van szó (vízi vagy szárazföldi?), mert enélkül nehéz találgatni, hogy mi lehet a baja. (Gombás fertőzés is lehet például.) Ha napok óta nem eszik és levert, mindenképpen azt ajánlanám, hogy vigyék állatorvoshoz, mert ilyenkor már injekciós kezelés (gyógyszerek, infúzió, vitaminok) is szükséges egy alapos vizsgálat után.
Gőtéket fogságban tubifexszel, élő vörösszúnyog lárvával, lisztkukaccal, stb. lehet etetni. Ezeket mind állatkereskedésekben lehet beszerezni. Ott biztos tudnak még egy-két használható ötlettel szolgálni.