4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
Hát, ...ez az a helyzet, amikor igazából azt kellene írnom, hogy passz.... Főleg úgy, hogy már látta a kutyáját állatorvos kolléga is, aki vizsgálta is. Én meg nem. Legfeljebb találgatni tudnék, de ennek nem sok értelme lenne. Esetleg egyet tudok tanácsolni, mégpedig azt, hogy vigye el egy kifejezetten bőrgyógyászati szakrendelésre, mondjuk a SZIE ÁOTK Belgyógyászatára. Dr. Tarpataki Noémi doktornőt keresse, őt ajánlanám, mert ő a legjobb (szerintem) ezen a téren.
Érdemes lenne orvossal kiszedetni. Lehet hogy a tücsköt is azért nem eszi mert a mozgékonyabb rovart nehezebb szemmel tartani, ezért a lassabb prédát vadássza.
Nem, de a madarak számára az lenne az optimális állapot.
Kötőhártya gyulladás biztos fennáll. Ennek a oka pedig - bár nem láttam az esetet - általában a szemhéj és környezetének fokozott bőrredősödése (befelé forduló szemhéj). Mindenképpen vigye állatorvoshoz, mert korrekciós (plasztikai) műtétre lesz szüksége (kb. féléves koráig csak ideiglenes varratok, később pedig operáció).
Mutassa meg állatorvosnak. Vagy egy tályog volt, ami felfakadt, vagy pedig egy bőrgyulladás alakult ki, amit a cicus nyalogatott...