4506. Öt indiai antilop született a Nyíregyházi Állatparkban
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
Egy héten belül öt indiai antilop (Antilope cervicapra) született a Nyíregyházi Állatparkban - közölte honlapján az állatkert szombaton.
A kánikulát az állatok is nehezen viselik. Összegyűjtöttünk pár videót és fényképet, ahol egyedi, érdekes vagy épp vicces módon próbálják átvészelni a hőséget. Szerinted melyik megoldás a legtalálékonyabb?
Az állatvédők gyakran találkoznak a lakosság által rövid láncra kikötött, árnyéktól mentes helyen, megfelelő mennyiségű - friss ivóvíz nélkül tartott kutyákkal. A nappali 30 foknál magasabb csúcshőmérséklet idején a rosszul tartott házi kedvencek rövid időn belül hőgutát kaphatnak, mely hosszú távon pusztuláshoz vezet.
Az ünnepi tűzijáték hang és fényhatással jár. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tapasztalata az, hogy az állatokra a tűzijáték sokkhatásként hat, amitől elszökhetnek, vagy megsérülhetnek, esetleg odakaphatnak félelmükben. Mit tehetünk ez ellen?
Magyarországon házi kedvencekből sokkal többet szaporítanak a meggondolatlan emberek, mint amennyire a felelős állattartó lakosság igényt tart. A gazdasági és élelmezési célú állatokat is sok esetben kizsákmányolja az ember.
A cica jelzett labor értékei azt jelzik, hogy a veséi már nem a régiek. (Ez egyébként szinte minden macskára jellemző lesz egy idő után.) A veséket azzal lehet kímélni, ha kicsit kevesebb húsfélét ad a cicának. A vesekímélő diétás táp ilyen, csak itt nem Önnek kell kigondolnia, hogy mit és hogyan, hanem ezt megtették a szakemberek. A kérdezett gyógyszer inkább már a súlyosabb állapotban lévő (már veseelégtelenségben szenvedő) cicáknak javasolt, én most még nem erőltetném, ha nem akarja megenni. Ha a diétás tápot szívesen megeszi, egye ezt. Már ezzel is sokat tesz azért, hogy lassuljon a rosszabbodás tempója.
Őszintén szólva én sem látom be a phenylbutazon kenőcs szükségességét. Megijedni azért nem kell mert bőrön keresztül nem szívódik fel olyan nagy mennyiség hogy súlyos mellékhatástól kellene tartani.
Kedves Gazdi! A fogak maguktól vissza fognak nőni mivel folyamatosan nőnek, 3-4 nap múlva már látszik az új. De két dolog nagyon fontos: a tengerimalacot nem szabad éheztetni és koplaltatni, ezért nagyon apróra vágott zöldséget, répát, almát, finom puha zöld szénát kell neki addig adni, amíg szépen ki nem nőtt az új fog. Illetve a malacka túl fiatal még a fogproblémákhoz, ezért azt mondanám, a mostani tápja, táplálása nagyon valószínűleg vitaminhiányos. Mindenképp az eset után új tápra kellene átállni. A táp nem tartalmazhat magkeveréket, mert a malacok fűevők (se szotyi, se kukorica nem lehet benne, mert attól is kitörhet a foga, vagy vakbélgyulladást okozhat), általában a Vesele laga gyártó Cavia nature és Cavia complete tápját szoktam javasolni, ebből 750g 1 kg elég egy hónapra egy malacnak. Az egyetlen "magféle", amit most ajánlanék a kopasz malacnak, az a boltban kapható natúr zabpehely (kb 300 Ft fél kg), mivel fehérjét és E-vitaminokat tartalmaz, segít a bőrének és a fogaknak, ebből naponta egy evőkanállal lehet a malactáphoz szórni plusz vitaminforrásnak. Nagy Nóra tengerimalac-tenyésztő
A pontos diagnózishoz keressen fel egy állatorvost. Mivel valószínűleg gyógyszeres kezelésre van a madárnak szüksége, ezeket állatorvos írhatja fel a diagnózis után.
A tüneteket többféle betegség okozhatja (bélgyulladástól babesiosison át akár daganat is), úgyhogy azt javasolnám vigye el állatorvos kollégához.