4526. Elindult az idei Tavaszi madárles
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországra márciusban kezdenek nagyobb tömegben megérkezni az első gólyák és füsti fecskék, míg a kakukkok április közepén
Magyarországon csupán egy teknősfaj honos, mocsári teknős (Emys orbicularis), amely mint minden hazai kétéltű- és hüllőfaj védett.
Kezdő kutyatartókban rengeteg kérdés merül fel. Mivel kell etetni a kutyát? Milyen oltásokat kell kapnia? Mire kell figyelni?
Újabb három sörényes farkas (Chrysocyon brachyurus) született a Szegedi Vadasparkban,. A Dél-Amerikában őshonos sörényes farkas Magyarországon csak Szegeden látható.
Először fürdették meg a világ legöregebb állatát, Jonathant, a 184 éves óriásteknőst, hogy a közelgő uralkodói látogatásra előkészítsék.
Kedves gazdi! Alapvetően a számára kifejlesztett szuper prémium táp legyen a tápláléka, de néha (max. heti egy-két alkalommal) kaphat belsőséget.
Diétáztatni kell, tápot elvenni tőle árpadarát adni neki Probiotikum tartalmú vitaminnal is kiegészíthető
Kedves OLvasónk! Nem írta, hogy hány éves a pati, milyen nemű stb. Így nehéz válaszolni, el kellene vinni állatorvoshoz. Általánosságban ezeket tudjuk írni:Átlagosan 2 év szokott lenni a patkányok élettartama. Sajnos náluk is egyre gyakoribbak a daganatos megbetegedések, melynek orvoslása a műtéti eltávolítás. Ilyen korban nyilván az altatás kockázatával is számolni kell. A daganat jó vagy rossz indulatúságát szövettani vizsgálattal lehet eldönteni.Ha nem kívánják már műtétnek alávetni a kis patkányt, akkor én mindig azt szoktam mondani, hogy ameddig az étvágya, kedélye rendben van, a napi rutinjának megfelelően viselkedik, akkor nem kell még az elaltatásra gondolni. Ha viszont azt tapasztalják, hogy az állat étvágytalan, gubbaszt, nem érdeklődik a környezete iránt akkor talán ideje elgondolkodni arról, hogy el kellene engedni őt és állatorvosukhoz fordulni, hogy átsegítse őt a végleges álomba. Bővebb infó: http://patkanyblog.blogspot.hu/2011/11/tumorok.html
Kedves Gazdi! Tisztán csontot nem előnyös adni. Ha csontot etetünk, azt tegyük az etetés után. Ami még előnyösebb, hogy csontos húst adunk a köret mellé, de ilyenkor sem nagy mennyiségben. Csontos húst legkorábban 3-4 hónapos kortól adhatunk, de ebben a korban a fogváltást megkönnyítendő a nagyobb csöves csont (pl. marhalábszár) rágcsálását ajánlom. Szilánkosan törő, éles (pl. baromfi felső kar) illetve egybe lenyelhető csontot (pl. sertés csigolya) ne adjunk. Idősebb kutyának csontot csak kis mennyiségben, óvatosan szabad adni, mivel ilyenkor a bélműködés renyhébb és gyakran a fogazat sem tökéletes. Nagy mennyiségű csont egyébként fiatalabb állatban is bélsárrekedést okozhat, így ez mindenképp kerülendő. -A legjobb, ha sertés csontot adunk neki. (alaposan megfőzve)- A velős, és a lapockacsont is remek eledel. (alaposan megfőzve)- Hetente 1-2 alkalomnál többször ne adjunk csontot a kutyának. Ha gyakrabban kap gondjai lehetnek a tápanyag kiürítésével, a túl sok csont etetése bélrendszeri problémákat okozhat.- Mindig nagyon alaposan főzzük meg, soha ne adjuk nyersen!- A kutya fogainak nagyon jót tesz a rágódás a csonton!- A csont tisztítja és erősíti a fogakat!
Kedves Petra! irány az állatorvos, mielőtt komolyabb baj lesz. Otthon, házilagos kezeléssel nem biztos, hogy meg tudja ezt gyógyítani, előfordulhat, hogy idegen test van a talppárnában.