4541. A legjobb család- és gyerekbarát kutyafajták
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Általában a macskakarmolás veszélytelen, de van egy betegség, amelyet így kaphatunk el. Ezért nem árt az óvatosság, jobb ha azonnal fertőtlenítjük a megkapott testfelületünket.
Május 20-án nyílik meg a nagyközönség előtt a régi létesítmény helyén kialakított új pécsi állatkert, amelyet mintegy 1,8 milliárd forintos beruházással alakítottak ki - jelentette be a baranyai megyeszékhely polgármestere csütörtökön sajtótájékoztatón.
Magyarország 157 leggyakoribb madárfajának felismerését segíti az ország első, ingyenesen letölthető okostelefonos madárhatározó alkalmazása, amelyet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesülettel közösen készített.
Mérgezés, trauma, allergia… baleset sajnos cicánál is előfordulhat. Ne essünk pánikba! Néhány gyakorlati tanács, hogy helyesen és időben cselekedhessünk.
Kedves Olvasónk! Nem írja, hogy mennyi idős a kutya. Most lett esetleg elválasztva? Gyakor hiba, hogy a tenyésztőtől elhozott kiskutya hasmenéses, mert nem beszélték meg a tenyésztővel a kiskutya korábbi táplálását. A hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. Ha elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről. Ha már korábban elhozta, akkor az oltások jönnek. Kapott már oltaásokat? ezt sem írta... Amit mindenképpen javasolni tudok, vigye el állatorvoshoz!
Kedves Olvasónk! Elég nagy butaságot csináltak!! 6 hetesen talán már el lehet hozni, sokan így is tesznek, azt már egészen jól viseli a kiskutya, de én azt vallom, hogy 8 hetes korában jó elválasztani a kiskutyát. 8 hetes koráig többszöri féreghajtáson kell átesnie a tenéysztőnél, majd 7-8 hetesen először kell kapnia az első védőoltását. A tenyésztővel szokás megbeszélni a kiskutya táplálását, hogy ne történjen hirtelen takarmányváltás, ami az elválasztással együtt járó stresszel hasmenést is okozhat. De ha már elhozta a kiskutyát, feltétlen vizsgáltassa meg választott állatorvosával , aki tájékoztatni fogja a további teendőkről.
Kedves Gazdi! Jó lenne mielőbb megmutatni kutyáját állatorvosának, aki megvizsgálja, esetleg vért vesz tőle részletes kivizsgálásra, bőrkaparékmintát küld a laboratóriumba stb. Tisztelettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
El kellene vinni a cicát egy olyan helyre ahol meg tudják röntgenezni, vagy ultrahanggal megvizsgálni hogy kiderüljön végre hogy kialakult-e belső sérülés, és ha igen melyik szervben.Lehet hogy már akkor sem lehet segíteni, de sokkal több lesz rá az esély.
Igen, az ellés jelei. A kutya elléséről itt olvashat >>