4541. A legjobb család- és gyerekbarát kutyafajták
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Amikor azt kérdezik, melyik a legjobb kutyafajta a gyermek számára, nem lehet egyértelműen ezt egy jó vagy rossz válasszal lerendezni.
Általában a macskakarmolás veszélytelen, de van egy betegség, amelyet így kaphatunk el. Ezért nem árt az óvatosság, jobb ha azonnal fertőtlenítjük a megkapott testfelületünket.
Május 20-án nyílik meg a nagyközönség előtt a régi létesítmény helyén kialakított új pécsi állatkert, amelyet mintegy 1,8 milliárd forintos beruházással alakítottak ki - jelentette be a baranyai megyeszékhely polgármestere csütörtökön sajtótájékoztatón.
Magyarország 157 leggyakoribb madárfajának felismerését segíti az ország első, ingyenesen letölthető okostelefonos madárhatározó alkalmazása, amelyet a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a Farkaskölykök Ifjúsági Egyesülettel közösen készített.
Mérgezés, trauma, allergia… baleset sajnos cicánál is előfordulhat. Ne essünk pánikba! Néhány gyakorlati tanács, hogy helyesen és időben cselekedhessünk.
Egy egészséges, fiatal kutyának ebben az életszakaszában a napi élelemszükségletét 2 részre elosztva érdemes megkapnia (a napközbeni jutalomfalatok és jutalomnak adott tápnak a mennyiségét le kell vonni a főétkezések mennyiségéből !) A két kutya jellemzően próbálgatja a helyét a közös ember/kutya falkarangsorban, ebből erednek azok a viselkedési tünetek amelyekről írt. A kezdeti dominancia és rangsorviszony legnyomatékosabb kifejezési lehetőségei az élelemhez jutás vagy a gazdi (falkavezés) közelségének kifejezése. A reggeli túl korán van, elegendő lenne, ha csak a reggeli mozgás után kapnák meg az első táplálék adagot. A vacsora pedig túl későn, - ideálisabb lenne a 17:00 - 19:00 óra közötti időszak. Két ilyen fajtájú és testméretű kutya, különösen ebben az életszakaszban, nagyon sok fizikai és szellemi, az ember által irányított, motivált foglalkozást igényel, - amelyet sem a kert, sem a fajtárs nem tud pótolni.
A leírtak alapján azt gondolom, itt lenne az ideje egy igen alapos és teljes kivizsgálásnak! Csináltassanak röntgent a mellkasáról, nézessék meg a szívét, mert hátha pangásos jelenségek állnak a háttérben. Ha a jelenlegi állatorvosuk nem jut semmire vele, akkor forduljanak másikhoz, hátha a más szemlélet, a más hozzáállás, a más tapasztalat segít előbbre vinni a bajok okának kiderítését.
Jól nézzük meg a hányadékot, mert 10 esetből 8-ban kiderül a hányás kiváltó oka. Megtalálhatjuk a hányadékban a szőrcsomót, a félig összerágott növényi levelet, vagy a hirtelen behabzsolt, rágatlan ételt. A hányás önmagában nem tekintendő vészhelyzetnek. Ha azonban nem múlik, komolyabb kivizsgálásra lehet szükség, mert kiszáradáshoz vezethet.
A tojót kellene megvizsgálni, nem szorult-e meg a tojás. Ennek tünete kloáka előreesés, tapintható duzzanat. Ha a duzzanat kemény, akkor a tojás eltávolítás történhet mechanikusan, paraffinolaj befecskendezéssel, ha nem segít, a tojás összetörésével, vagy oxitocin injekció segítségével. A puha héjú tojás is hasonló eljárásokkal távolítható el. Természetesen, ha fenn áll a gyanú, az állatorvosi vizsgálat pontosabb diagnózist és biztosabb kezelést nyújt. Nem kizárt, hogy csak hosszasabban deríti fel a tojó az odút, esetleg, ha túl agresszív a hím, előle menekül be.
Valószínűleg hüvelygyulladása van, úgyhogy feltétlen keressen fel egy állatorvos kollegát. Érdemes lenne ezenkívül egy hasi ultrahangos vizsgálatot is elvégezni...