4551. Kiútkeresés - értekezés az állatvédelem zsákutcáiról
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
Miközben az elmúlt másfél évtizedben a hazai fecskeállomány fele eltűnt az ereszek alól, a madárcsoport szerepe a klímaváltozás miatt egyre fontosabbá válik az emberek, társ- és haszonállataink egészségvédelme szempontjából.
Szuper és egyszerűen kivitelezhető ötletet találtunk, hogy tovább kényeztethessük szobacicánkat. Itt a házi készítésű macskavakaró!
Vadmentő Állomást épít a REX Alapítvány, ahol olyan sebesült nagyvadakat is be tudnak fogadni, mint az őz, a szarvas vagy a vaddisznó.
Lakberendezési ötletként is megállják a helyüket az alábbi kutyakanapék! Nézd csak!
Persze, lehet! De azért vízzel ne töltse fel :) Aljzatnak a kerti föld, kimikrózva a legjobb, a kereskedésekben kapható szénát ajánlatos az aljzatra teríteni, illetve kisebb darabokra törni és elszórni. Lapos vizestál és hüllő izzó, illetve egy spot lámpa égjen. Nappal 28-32 C legyen, ez éjszakára lehűlhet 20-25 C-ig. Mindig adjon neki jó minőségű hüllővitamint! Pl.: Korvimin
Azt javaslom, hogy mind a 3 cicát meg kellene mutatni állatorvosnak! Az 1 éves kandúr esetében pedig rövidesen be kellene tervezni az ivartalanítását, mert e nélkül gyakran el fog kóborolni, úgy mint most. Ami a dolognak azt a részét illeti, hogy a régi macskájuk hogyan fogja elfogadni a 2 kölyköt, nehéz jósolni bármit is. Az első pár hét biztosan nem lesz könyű, de rájuk kell bízni a dologot.
Tejet nem, de savanyított tejtermékeket, pl. aludttej, kefír, joghurt nyugodtan kaphat a kutya! Próbáld ki a száraztápra öntve is ezeket.
Kutyusod még nagyon pici, idővel meg fogja szokni, hogy néha egyedül kell lennie. Valóban nem kell minden nyüszítésnél lemenned hozzá. Kint hagyhatod éjszakára, de mindig legyen fedett helye (nyáron is!), bár,ha ennyire sír, a szomszédokkal nem lesz túl jó a viszony :)
Védett állat révén a papírjaiból egyértelműen ki kell derülnie az eredetnek (pl. tenyésztői bizonylat), ennek hiányában nem lehet megmondani, hogy honnan származik. Magyarországon a királypitonok jelentős része úgynevezett "vadbefogott", ritka a fogságban tenyésztett állat.