4551. Kiútkeresés - értekezés az állatvédelem zsákutcáiról
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
Miközben az elmúlt másfél évtizedben a hazai fecskeállomány fele eltűnt az ereszek alól, a madárcsoport szerepe a klímaváltozás miatt egyre fontosabbá válik az emberek, társ- és haszonállataink egészségvédelme szempontjából.
Szuper és egyszerűen kivitelezhető ötletet találtunk, hogy tovább kényeztethessük szobacicánkat. Itt a házi készítésű macskavakaró!
Vadmentő Állomást épít a REX Alapítvány, ahol olyan sebesült nagyvadakat is be tudnak fogadni, mint az őz, a szarvas vagy a vaddisznó.
Lakberendezési ötletként is megállják a helyüket az alábbi kutyakanapék! Nézd csak!
Sajnos a leírás alapján nem igazán tudom behatárolni, hogy ezek milyen legyek lehetnek, de általában nem szokott betegséget okozni ha az állatok elfogyasztanak ízeltlábúakat. (Gondoljon csak arra, hány állatfaj kizárólagos táplálékát jelentik a különféle rovarok!) A rendszeres féregtelenítés viszont ettől függetlenül helyeselhető.
Valószínűleg a tünet a két kutya rendezetlen kapcsolatára, valamilyen rangsorproblémára vezethető vissza. A kan kutya leírt tünetei nagyon erős stressz helyzetre utalnak és az engedelmessége valamilyen oknál fogva félelem alapú. Befolyásoló tényező lehet a szuka kutya esetleges tüzelés előtti/utáni állapota is. Csak mind két kutya megfigyelését követően, a tartási körülmények ismeretében lehet az okokat feltárni és azt követően megoldást találni.
A képen látható madár tojó ivarú, így hangutánzásra nem sok esély van. Az ausztrál papagájok többsége kifejezetten kedveli a fürtöskölest (csumiz), talán azzal próbálkozzon.
Pontos ovulációdiagnosztikára lenne szükség a fedeztetés optimális idejének meghatározása érdekében. Valószínűleg még nem alkalmas a szuka a vemhesítésre, ezért nem engedi közel a kankutyát.
A deguknál szokásos sárgás fogszín az egészség jele. Ha ez változik (sötétebb vagy világosabb lesz), akkor ez majdnem mindig betegségre utal. Nem megnyugtató hogy még a szőre is hullik. Az is lehet hogy a fogproblémák miatt nem tud rendesen enni, ezért hiánybetegség alakult ki. A foga nem fog újra kinőni. Olyan ételt kell adni, amivel így is elboldogul. feltétlenül meg kell mutatni állatorvosnak.