4551. Kiútkeresés - értekezés az állatvédelem zsákutcáiról
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
Miközben az elmúlt másfél évtizedben a hazai fecskeállomány fele eltűnt az ereszek alól, a madárcsoport szerepe a klímaváltozás miatt egyre fontosabbá válik az emberek, társ- és haszonállataink egészségvédelme szempontjából.
Szuper és egyszerűen kivitelezhető ötletet találtunk, hogy tovább kényeztethessük szobacicánkat. Itt a házi készítésű macskavakaró!
Vadmentő Állomást épít a REX Alapítvány, ahol olyan sebesült nagyvadakat is be tudnak fogadni, mint az őz, a szarvas vagy a vaddisznó.
Lakberendezési ötletként is megállják a helyüket az alábbi kutyakanapék! Nézd csak!
A kutyád, amikor rászólsz, nem megsértődik, hanem beletörődik, hogy te vagy a falkavezér! Ez így helyes. Amit változtathatsz: A "duzzogás" után ne ő jöjjön oda hozzád, hanem egy kis idő elteltével te hívd oda magadhoz és ha odajön, örülj neki és dicsérd meg! Javasoljuk, hogy olvasd el 4 részes "Hogyan legyek falkavezér" c. cikksorozatunkat, rengeteg hasznos tanács van benne!
Az "ügyes-bajos" dolgok körüli problémák viselkedészavarra (és nem annyira betegségre) utalnak, a kezelésük ennek megfelelően eléggé nehézkes. Az állatpatikában és állatorvosnál kapható feromon-párologtatót kellene kipróbálni. Ami a többi kiscicát illeti, ha Ön eteti őket, biztosan maradni fognak. Ha nem, sorsukra hagyva szerencséjük és talpraesettségüktől függ, hogy mi lesz a jövőjük. Ezért, ha teheti, próbálja őket más gazdinál elhelyezni. Üdvözlettel, Zsömböly Miklós
Én a szőrtüsző atkásságra gyanakodnék jobban. Feltétlen vigye állatorvoshoz a kiskutyát! Egy bőrkaparék vizsgálattal hamar megvan a diagnózis,akár gombáról,akár atkáról van szó. Mindkettő csúnya következményekkel járhat,ha elterjed a kutyán,ráadásul a gombát az ember is elkaphatja állataitól.
Nem zárható ki, hogy az állat daganatos betegségben szenved. A köhécselés lehet akár áttét következménye, akár a daganat miatti legyengülés kapcsán kialakult légzőszervi folyamat is. Attól tartok, nem túl jók a kilátások. Sajnos a 2 év körüli életkor aranyhörcsögök esetében magasnak számít. Csak kivételesen élnek ennél hosszabb ideig.
Kutyáknak nincs fogszuvasodása. Amit észlel, az minden bizonnyal fogkövesség, ez viszont nagyon gyakori probléma a kutyáknál. A fogkövek alatt rengeteg baktérium él, és ezek termelik a bűzős szagot okozó anyagokat. A fogköveket időnként le jell szedetni állatorvossal, majd el kell kezdeni néhány olyan megelőző kezelést, ami lassítja az újbóli képződésüket.