4551. Kiútkeresés - értekezés az állatvédelem zsákutcáiról
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
A kutyák évszázadok óta fontos és értékes szereplői az emberi társadalomnak. Mégis, számos országban jólétük még mindig egy megoldásra váró, jelentős feladat.
Miközben az elmúlt másfél évtizedben a hazai fecskeállomány fele eltűnt az ereszek alól, a madárcsoport szerepe a klímaváltozás miatt egyre fontosabbá válik az emberek, társ- és haszonállataink egészségvédelme szempontjából.
Szuper és egyszerűen kivitelezhető ötletet találtunk, hogy tovább kényeztethessük szobacicánkat. Itt a házi készítésű macskavakaró!
Vadmentő Állomást épít a REX Alapítvány, ahol olyan sebesült nagyvadakat is be tudnak fogadni, mint az őz, a szarvas vagy a vaddisznó.
Lakberendezési ötletként is megállják a helyüket az alábbi kutyakanapék! Nézd csak!
Nem írta, pedig fontos, hogy látta-e állatorvost ezt az állatkát, vagy csak saját maga próbálkozott a kezelgetésével? Én mindenképpen azt ajánlanám, hogy vigye el egy kisállatrendelőbe, és ott vizsgáltassa meg, aztán majd a kolléga ad megfelelő gyógyszereket. A deguk sokféle szerre érzékenyek lehetnek, nagyon nem mindegy, hogy mit kapnak, az emberi szerek akár mérgezőek is lehetnek. Arra pedig, hogy miért esett vissza a tüsszögésbe, csak akkor lehet válaszolni, ha kiderül, mi is (volt) a baja.
Valószínűleg a tavasz megérkezésével a hím hormonjai is "beindultak". Odú felhelyezésével, bőséges táplálással elérhető, hogy szaporodjanak, ezek hiányában előbb-utóbb a hím is lenyugszik.
Mennyi idős az állat, mit kap enni? Valószínűleg a táplálék nem megfelelő számára. Mivel rágcsálóról van szó, folyamatos nőnek a metsző fogai, állandóan rágnia kel, hogy koptassa őket.
A nimfák szárnya különösen könnyen kivérzik, de a sérülés gyorsan gyógyul. A sebet lelehet kezelni Betadin oldattal, de egy vad madár esetén ez több stresszel jár, mintha hagyná a gyógyulást a "természetre".
Kedves gazdi ! A leírása alapján az kutya általános állapota kiváló, de a nyelv fehér, ez arra utal, hogy vagy bármilyen okból vérszegény, vagy a vérnyomása alacsonyabb a szokottnál. Nem tudom, mit eszik, és mennyi vizet iszik a kutya. Ha valóban feltűnően fehér a nyelve, én mindenképpen egy teljes belgyógyászati kivizsgálást, vérvizsgálatot javasolnék, nagy rutin lekérését a labortól, valamint a bélásár parazitológiai vizsgálatát, ebből már el lehet jutni a jelenség oktanához. Dr Kiss Gabriella