4591. Előzzük meg a kutya szívférgességét! Mutatjuk, hogyan!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető megbetegedés, amelynek során súlyos panaszok léphetnek fel, és halállal is végződhet. Tippeket adunk a halálos betegség elkerülésére!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető megbetegedés, amelynek során súlyos panaszok léphetnek fel, és halállal is végződhet. Tippeket adunk a halálos betegség elkerülésére!
A Némó nyomában mesét nagyon szerettük, mától mozikban a következő rész is. Az első film szereplői visszatérnek a folytatásban, de újabb tengerlakókat is megismerhetünk.
Közel egy időben született meg három dámszarvasborjú a Szegedi Vadasparkban, kettő közülük a Kárpát-medencében is élő európai dámszarvas (Dama dama), a harmadik azonban a különleges természetvédelmi helyzetű mezopotámiai dámok (Dama mesopotamica) közé tartozik.
A hazánkban felcseperedő görög teknőcök kevés kivételtől eltekintve magukon hordják a súlyos tartáshibák jegyeit. Torz páncél, papagájcsőr szerű szarukáva, beteg ízületek. A legtöbbjük az ivarérett kort sem éri meg, pedig jól tartani őket ugyanolyan könnyű, mint rosszul.
A fajkutyatenyésztők legnagyobb amerikai szervezete, az American Kennel Club (AKC) június 22-én bejelentette, hogy az ősi magyar pásztorkutyát, a pumit a 190. fajtaként felvette a hivatalos kutyafajták legrégebbi amerikai jegyzékére.
A vemhesség kutya esetében 58-62 nap. A félidős vemhesség már nagy biztonsággal megállapítható ultrahangvizsgálat segítségével. Forduljon állatorvoshoz!
Bár nem fiatal, de azért lemondani még nem kell róla. A szemére használható antibiotikumos szemcseppet vagy kenőcsöt állatorvos tudna felírni vagy adni, és ha elviszik, akkor vizsgálat után a betegségének megfelelő kezelést is kaphat.
A HD a csípő dysplasia, az ED a könyök dysplasia röntgenszűrést jelenti. Ezekhez a röntgenekhez be kell bódítani a kutyát.
Mivel semmiféle tipikus tünet nincs a hörcsögnél (rágcsálóknál a legtöbb betegség általános tünetei ezek) ezért a leírtak alapján tanácsot sem tudok adni. Alaposabbb szakszerű vizsgálattal lehetne kideríteni, hogy van-e valamiféle betegsége az állatnak, ehhez viszont el kell vinni állatorvoshoz.
A harapások legnagyobb veszélye a fertőzés (a szájüregben található baktériumok miatt), ami a megharapott állat életébe is kerülhet! Ezt nagyon komolyan kell venni, főleg húsevők (mint a görény is) harapása esetén. Célszerű ezért mihamarabb állatorvoshoz vinni az állatot, aki antibiotikumos kezelésben fogja részesíti.