4591. Előzzük meg a kutya szívférgességét! Mutatjuk, hogyan!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető megbetegedés, amelynek során súlyos panaszok léphetnek fel, és halállal is végződhet. Tippeket adunk a halálos betegség elkerülésére!
A szívférgesség a kutyák életét fenyegető megbetegedés, amelynek során súlyos panaszok léphetnek fel, és halállal is végződhet. Tippeket adunk a halálos betegség elkerülésére!
A Némó nyomában mesét nagyon szerettük, mától mozikban a következő rész is. Az első film szereplői visszatérnek a folytatásban, de újabb tengerlakókat is megismerhetünk.
Közel egy időben született meg három dámszarvasborjú a Szegedi Vadasparkban, kettő közülük a Kárpát-medencében is élő európai dámszarvas (Dama dama), a harmadik azonban a különleges természetvédelmi helyzetű mezopotámiai dámok (Dama mesopotamica) közé tartozik.
A hazánkban felcseperedő görög teknőcök kevés kivételtől eltekintve magukon hordják a súlyos tartáshibák jegyeit. Torz páncél, papagájcsőr szerű szarukáva, beteg ízületek. A legtöbbjük az ivarérett kort sem éri meg, pedig jól tartani őket ugyanolyan könnyű, mint rosszul.
A fajkutyatenyésztők legnagyobb amerikai szervezete, az American Kennel Club (AKC) június 22-én bejelentette, hogy az ősi magyar pásztorkutyát, a pumit a 190. fajtaként felvette a hivatalos kutyafajták legrégebbi amerikai jegyzékére.
Ha nem letargikus, eszik és mozog akkor valószínűleg nincs nagy baj. Kicsit intenzívebben vitaminozza és legyen lehetősége arra hogy tudjon melegedni.
Nagyon nehéz erre bármit is mondani. Voltak állatorvosnál, és nagyon alapos vizsgálat történt. Amit találtak a kollégák, az tényleg minimális elváltozás, és az is igaz, hogy ez valóban nem egy gyakori dolog. És az sem biztos, hogy ennek bármi köze van az ivás után tapasztalható hörgéshez. Én ilyenkor 3-4 hét várakozást javasolnék, majd egy ismételt felvétel készítése mutathatná meg, hogy történt-e változás.
Ha nem javul, akkor először is ki kellene zárni, hogy nincs-e tumoros eredete a folyamatnak. Érdemes lenne ezenkívül egy mikrobiológiai vizsgálatot is elvégezni, hogy lássuk melyik kórokozó (baktérium és/vagy gomba) van a háttérben, így ezek után a beteg fül célzottan kezelhető.
A felszívódó varratot (alias szétbomló - szerintem erre gondolt) nem kell eltávolítani, ellentétben a nem felszívódóval. Ha nem tudja milyet tett bele a kolléga, kérdezze meg tőle...
Valószínűleg traumás eredetű. Mindenképpen mutassák meg állatorvosnak. A vizsgálat nélkül nehéz megmondani, hogy kezelhető-e és milyenek az esélyei.