456. Te is mindennap pizzát eszel?
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
Ugyanúgy, ahogy az emberek, a kutyák és cicák is megunják a megszokott kosztot, és rajonganak a változatos ételekért. Ha szeretnénk állatunk kedvében járni, akkor színesítsük étrendjét új ízekkel!
A szobában hova kerüljön a tengerimalac lakhelye? Miben lakjon kedvencünk? Milyen nemű malackát válasszunk, és milyen párban tartási lehetőségek vannak? A válaszokat a cikkben leled!
A globális felmelegedés az 1972-ben védetté nyilvánított jegesmedvéket fenyegeti a leginkább közvetlenül. Az OSRAM – a világ egyik vezető fényforrás gyártója - környezetbarát fényforrások fejlesztésével törekszik a fenntartható fejlődés megvalósítására
Nyáron különösen figyeljünk a víz utánpótlása: a legjobb, ha két külön tálkát is megtöltünk vízzel, hogy ha az egyik elfogy, vagy felborul, akkor se szomjazzon a kutya, macska, vadászgörény.
Egy hullámos papagáj pár elhelyezése már egy 25x40 cm alapterületű kalitban is megfelelő. De természetesen nekik is jobb, ha minél nagyobb a röpdéjük...
Szövődmény léphetett fel az orbánc miatt, ki kell hívni az állatorvost!
Kedves Gazdi! Azt tanácsolhatom, hogy feltétlenül keresse fel a műtőorvost a kutyával és ha ő mindent rendben talál, akkor mindenképpen fizioterapeuta segítségével kezdjék meg a rehabilitációt: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Nagyon fontos a kíméletes és fokozatos terhelés, nem 30 perces úszással kezdjük a műtött láb terhelését, főleg ha fájdalmas az ízület és sorvadt az izomzat. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi! Mindenképpen hasznos és fontos lenne a kutyus fizioterápiás kezelése. Rengeteg gyakorlat, fogás alkalmazható, azonban ezeket csak szakképzett terapeutától érdemes személyesen megtanulni. Ezen az oldalon keresgélhet köztük: http://www.kisallatfizio.hu/index.php?o=fizioterapeutak Sok kiegészítő módszer is létezik még a minél sikeresebb és gyorsabb rehabilitáció érdekében a kutya állapotától függően (TENS, mágnesmező terápia, hidroterápia). Ezekről is a fenti szakemberektől érdeklődhet. Üdvözlettel: Rostás Luca kutya-fizioterapeuta Tel.: +36 70 3866285 http://ebfizio.hu/ http://www.facebook.com/ebfizio
Kedves Gazdi, azonnal állatorvoshoz, meg kell vizsgálniaz egyéb tüneteket is, mint például gyengeség, hasmenés, letargia, hányinger, böfögés, puffadás, hasi fájdalom régió, sápadt íny és az étvágytalanság.... Otthon ne kezelje találgatásra.
A féreghajtás átmeneti - max 1-2 napig tartó - hasmenést okozhat ugyan, de ennél hosszabb ideig nem. Ha a hasmenés már 4 napja tart és a cica állapota közben romlik akkor itt már nem a féreghajtó esetleges mellékhatásáról hanem a bél gyulladásáról lehet szó,ezért azt javaslom hogy vigye el egy állatorvoshoz, a kamilla teától itt már biztos gyógyulás nem várható