4601. Halászó medvék - Webkamera ÉLŐBEN
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
A menhelyeken élő állatok ellátásánaklegnagyobb kihívása a külső élősködők távoltartása. A bolhák, kullancsok mellett az utóbbi hónapokban a szívférgességet terjesztő szúnyogok okozzák a legnagyobb problémát.
A fertőzött állattal kapcsolatba került lovak tartási helyén az állategészségügyi hatóság elrendelte a forgalmi korlátozást, és az állatok járványügyi állapotát rendszeres vérvizsgálattal ellenőrzik.
Sokak által „ló-AIDS”-nek is nevezett fertőzés már a betegség kezdeti heveny szakaszában elhullással járhate inkább elhúzódó lefolyású, ismétlődő lázas rohamok, vérszegénység, testszerte jelentkező oedema figyelhető meg a beteg állatokon.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület nyilvános szalakótagyűrűzést szervez Magyarország egyetlen bekamerázott szalakóta odújánál. WEBkamera.
A diszpláziás beteg hosszú távú menedzselése nem egyszerűsíthető le az ízületvédő használatára, ez azért ennél jóval bonyolultabb kérdés. Azt gondolom, hogy a kérdésére, amit feltett, elsősorban attól az állatorvostól kellene választ kérnie, aki a diagnózist felállította, illetve akivel hosszú távon tartják majd a kapcsolatot a kutya állapotáról. Izületvédő gyóygszer egyébként sokféle van, ezek közül sok szempont alapján kell és lehet kiválasztani, hogy az adott betegnek, az adott állapotában melyik lehet a legjobb. Ugyanez a helyzet azzal is, hogy milyen hosszú ideig kell adni neki.
Kedves Magdolna! Az allergia valószínű, de általában nem csak táplálékra érzékenyek, hanem egyéb dolgokra is pl. virágpollenek, gombaspórák, poratkák stb. Jó lenne ezt vérből történő megahtározással tisztázni. Akkor lehetne oki kezelést adni neki, mellékhatásoktól menteset. Üdvözlettel Dr. Szaniszló Ferenc www.vetlabor.hu
Kedves Vivien, ebben a két cikkkben minden szükséges információt megtalál: Ékszerteknős tartása >> Ékszerteknős etetése >> Ékszeretknős ára és aszükséges kellékek árai: Ékszerteknőst 4700-ért láttam.De ez a költségeknek csak egy kis része.Szükséged lesz egy akvaterráriumra... vagy kettőre. Ha nem akarsz most azonnal egy nagy terráriumot, akkor kezdetnek megteszi egy 50 literes is. (4500)Kell egy szűrő, ezeknek 3300 körül indul az ára. UV-s izzó, ami talán kb. 2300.Lámpabúra 4600 alatt van, de vehetsz barkács boltban bármilyet, az exo-terra búra azt tudja, hogy lekapcsolás után egy óráig kékesen világít.A kimászók 1500 forint körül indulnak.Vitamin (por vagy folyadék formában), mint minden hüllőnek. 2-3000 körül vannak, de nagyon sokáig elegendők.Helyet kell biztosítani neki az úszáshoz.Már csak találnod kell a közelben egy boltot, ahol fagyasztott halat, élő szúnyoglárvát és tubifexet tudsz neki venni.A vége 21.000 felett van, de ha nyáron tudsz neki huzatmentes napozást (nem üvegen keresztül) biztosítani, akkor búra+izzó beruházás várhat őszig. Akkor egy hőmérő és fűtő is aktuális lehet.
Vigye állatorvoshoz és vele adasson be széles spektrumú féreghajtót, ami a legtöbb féregre hat, így a galandférgekre is. Macskának nem könnyű a tabletta beadása, ezért küldöm oda, és hogy biztosan megfelelő készítményt kapjon. Az összes egy háztartásban élő állatot egyszerre kell féregteleníteni és 2 hetes különbséggel többször megismételni saját és gyermekeink biztonsága érdekében is. A későbbiekben 3 havonta egyszeri féregtelenítés elegendő.
A macska felnőtt korára kialakít magának egy rendet, és erről nagyon nehezen mond le. Minden körülötte lévő tárgyat leltárba vesz és számon is tart. Érdemes megfigyelni mit tesz a macska, amikor egy új bútordarab vagy tárgy kerül a lakásba. Mereven nézi, majd egy idő múlva odamegy hozzá megszaglászni, körbejárni. A megszokott rend felborulása néhány macskát erőteljes izgalmi állapotba sodorhat. Költözéskor is hasonló történhet a cicával. Az első napokban a macskát egy számára biztonságos helyiségben tartsuk, ha egyedül kell hagynunk egy időre. A lakás többi helyiségét csak oly időkben engedjük neki felderíteni, amikor magunk is vele lehetünk. Az alkalmazkodás időtartama a macskától függ. Vannak macskák, amelyek könnyebben beilleszkednek az új környezetbe, míg másoknak ehhez esetleg több hétre, hónapra is szükségük van. Hiszen a félelem valóban nagy gátja lehet a kiszoktatásnak, mert egy pánikhelyzetet követően a macska egy bizonyos időre elveszti a tájékozódó és döntésképességét, majd ezt követően baleset éri vagy reális időn belül nem talál haza. - Biztonságosabb lenne, ha megtartanák a jelenlegi kombinált módszert, talán a benti és a kinti aktivitást, játékot kibővítve érdekesebbé, intenzívabbá téve Ha kertes házba költözünk, a macskát legalább egy-két hétig ne engedjük ki, és azt követően is csak felügyelet mellett menjen ki a szabadba még legalább egy hétig. Utána már nem fog elmenni, olyan köröket jár be, hogy visszatalál, persze ez a kör egyre tágabb lesz.