4601. Halászó medvék - Webkamera ÉLŐBEN
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
Élőben követhetjük a lazacokra vadászó medvéket az alaszkai Brooks Falls vízesésnél. A környéken több száz medve él és keresi fel a kedvenc falatozót!
A menhelyeken élő állatok ellátásánaklegnagyobb kihívása a külső élősködők távoltartása. A bolhák, kullancsok mellett az utóbbi hónapokban a szívférgességet terjesztő szúnyogok okozzák a legnagyobb problémát.
A fertőzött állattal kapcsolatba került lovak tartási helyén az állategészségügyi hatóság elrendelte a forgalmi korlátozást, és az állatok járványügyi állapotát rendszeres vérvizsgálattal ellenőrzik.
Sokak által „ló-AIDS”-nek is nevezett fertőzés már a betegség kezdeti heveny szakaszában elhullással járhate inkább elhúzódó lefolyású, ismétlődő lázas rohamok, vérszegénység, testszerte jelentkező oedema figyelhető meg a beteg állatokon.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület nyilvános szalakótagyűrűzést szervez Magyarország egyetlen bekamerázott szalakóta odújánál. WEBkamera.
Az alábbi cikkben hasznos tanácsokat találsz: http://www.haziallat.hu/allati-trendi/homeopatia-kedvenceinknek/homeopatia-kanikula-hazikedvencek/4768/
A gyógytápok összeállítása olyan,hogy akár életük végéig is ehetik az adott betegség gyógyítása vagy megelőzése miatt. Az s/o jelzés a táp nevében azt jelzi hogy struvit és oxalát kövek ellen hatásos,de a vizeletben más vegyületek is okozhatnak köveket. Azt javaslom hogy amennyiben bármelyik cicában felmerül a húgykövesség gyanúja akkor egy kis vizeletet kell gyűjteni,annak üledékéből megállapítható - akár mikroszkóp alatt a kristályok alakjából - hogy milyen vegyület alkotja a köveket.Ennek a tudásnak a birtokában kell esetleg áttérni más gyógytáp etetésére.hiszen a különböző kristályok kialakulását különböző összetevők gátolják a tápban.
Kedves Gazdi! Mikor lehet utcára vinni a kiskutyát? >> Ne feledjük, hogy még mindig egy kölyökkutyáról beszélünk, úgyhogy egyelőre még fogjuk a sétákat rövidre és ügyeljünk arra, hogy ne legyen túl fárasztó a kölyöknek!
Kedves Olvasónk! Sajnos elég kevés az információ, be van oltva a cicus? Férgetlenítve? Bolhairtás? Nem lehet tudni, hogy csak fél a kinti világtól vagy a pórázon való sétáltatástól. Érdemes lenne megmutatni állatorovosnak.
Tartása egyszerű, nem igényel speciálisan beállított vizet. Vegyes akváriumba is ajánlható, de ne tegyük olyan medencébe, ahol pl. szumátrai díszmárna, nagytestű sügér, vagy más csipkelődő hal van. A harcoshal nevet onnan kapta, hogy erősen védelmezi területét, ha oda hím vetélytárs érkezik, akkor azt minden eszközzel (elijesztés, harapások) elzavarja. Ezért csak a következőket tarthatjuk Bettánk mellet: Neonhalak, zebradánió.